Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor publicistiky. Mám na starosti magazín Vltavín, podílím se na pořadu Přímá řeč a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia, a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
Rouhův betlém zabírá 36 metrů čtverečních, každým rokem jej autor staví znovu
V sobotu 14. prosince v 16 hodin se opět po roce otevře expozice Rouhova velešínského betlému v domě u Kantůrků ve Velešíně.
-
Panští úředníci chtěli být světoví, a tak jsou na jihu Čech osady Paříž, London, Nový York i Benátky
Budete se divit, ale z Paříže do Londýna jsou to pouhé tři kilometry, zhruba stejně jako do Nového Yorku a také do Bosny. Řeč je o několika osadách u Suchdola nad Lužnicí.
-
Vojenské letadlo havarovalo u Týna nad Vltavou. Tragédii připomínal pomník, dnes už jen cedule
Nedokonalost letadel, ale i výcviku vedly v počátcích letectví k mnoha nehodám s tragickými následky. Jedna taková se odehrála v neděli 7. září 1929 u Týna nad Vltavou.
-
Sto padesátkou po dálnici od Plané nad Lužnicí do Budějovic možná už v polovině roku 2025
V prosinci se řidičům na jihu Čech otevřou dva nové úseky dálnice, první na dálnici D4 mezi Příbramí a Pískem, druhý pak od Českých Budějovic po kaplické nádraží.
-
Kostel v Kuklově zůstal nedostavěný. Církevní komunita se rozpadla a stavbu už nikdo nedokončil
V Kuklově západně od Brloha na Českokrumlovsku můžeme narazit na obvodové zdi klášterního kostela, který po staletí zůstává mementem na ambiciózní plány řádu paulánů.
-
Slavný architekt Josef Zítek díky svatbě získal panství na jihu Čech. Stal se dokonce baronem
Aarchitekt Josef Zítek je neodmyslitelně spjat s budovou Národního divadla v Praze. O to méně je známý jako velkostatkář a šlechtic, který měl dokonce vazbu na jižní Čechy.
-
Kaple kruhového půdorysu vznikly na Šumavě a v Pošumaví. Nejzajímavější stojí na Mařském vrchu
Rotundou primárně označujeme církevní stavbu kruhového půdorysu postavenou v románské době, tedy v 10. až 12. století. Takhle starou rotundu v Jihočeském kraji nenajdeme.
-
L. M. Pařízek, jihočeský rodák, cestovatel a dobrodruh, ze svých cest napsal přes třicet knih
Celým jménem Ladislav Mikeš Pařízek. Pamatujete si na něj? Možná máte ještě doma některou z jeho knížek, například Jezero Manyara, Afrika pod maskami nebo Prales leopardů.
-
Borovany dostaly své jméno podle okolních borových lesů. Na ty odkazují i dřívější německá označení
Víte, kterému městu se říkalo německy Forbas, Forbes, Forelbas či jehož obyvatelé byli hanlivě označováni jako „borové šišky“? Jedná se o Borovany u Českých Budějovic.
-
Za nejvyšší horu protektorátu se někdy označuje šumavský Javorník. Je to pravda jen částečně
Když nacistické Německo zabralo pohraniční oblasti českého státu a vznikl protektorát, zeměpisný popis území se oproti prvorepublikovému Československu výrazně proměnil.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »