Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor publicistiky. Mám na starosti magazín Vltavín, podílím se na pořadu Přímá řeč a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia, a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
V lese Krkáček na Táborsku se za druhé světové války skrývali odbojáři, vybudovali tu dva bunkry
Na severním Táborsku, při samé hranici Jihočeského a Středočeského kraje se kousek od městyse Borotína nachází les Krkáček a stejnojmenný vrchol vysoký 582 metrů.
-
Cestou na vrch Jarník u jihočeského Písku narazíte na rybníky, oboru s muflony i Šumavskou vyhlídku
Pokud chcete udělat něco dobrého pro své zdraví, můžete si udělat pěší výlet na vrch Jarník, který se tyčí přímo nad jihočeským Pískem. Na jeho vrcholu vás čeká rozhledna.
-
V 18. století ještě oficiálně existoval Bechyňský kraj, pak ho rozdělili na Budějovický a Táborský
Jako Bechyňský kraj se označovala východní část jižních Čech, která až do poloviny 18. století tvořila oficiální správní celek. Západní část byla nazývána Prácheňskem.
-
Kdy je čas na stěhování do domova seniorů? Napoví i stupeň příspěvku na péči, který přizná stát
Uvažujete o tom, že byste se přestěhovali do domova seniorů? Jak v takovém případě postupovat a co udělat nejdříve? A jak s tím vším souvisí takzvaný příspěvek na péči?
-
Les u Třeboně byl důvodem ostré hádky mezi lesmistrem a proboštem, ta vyvrcholila pokusem o vraždu
Vztah mezi řeholníky z augustiniánského kláštera v Třeboni a zámeckými úředníky Jana Adolfa ze Schwarzenbergu měl ve druhé polovině 17. století k dokonalosti daleko.
-
O první Lhotě se psalo už na konci 12. století, celkem je v Čechách přes 300 vesnic s tímto jménem
Není tolik známých jmen českých vesnic jako těch, které mají ve svém názvu Lhota. První zmínka o Lhotě pochází z konce 12. století. Nazývala se tak dnešní obec Svatý Jiří.
-
Když se podíváte ze správného úhlu na skalisko u stezky na Kraví horu, spatříte Napoleonovu hlavu
V Novohradských horách najdeme nespočet různých skalních útvarů, mnohdy bizarních. Jeden z nejvýraznějších se tradičně, už minimálně sto let, nazývá Napoleonova hlava.
-
Údajné paranormální jevy v českobudějovické Plachého ulici vzbudily v roce 1921 velkou pozornost
Na podzim roku 1921 se do jednoho bytu v Plachého ulici v Českých Budějovicích nastěhoval fiakrista Ernest s rodinou. Byt měl nechvalnou pověst, protože v něm prý strašilo.
-
Vysoký kříž v areálu zaniklého hradu Příběničky na Táborsku připomíná tři členy rodu Fellnerů
Dlouho po zániku hradu Příběničky mezi Táborem a Opařany byl v jeho areálu, zcela atypicky přímo na dně někdejšího příkopu, vztyčen téměř čtyři metry vysoký kříž.
-
K Alžbětě u Strakonic chodili poutníci, ženy tu prováděly noční obřady. Kámen proto musel zmizet
Nápadné kameny v krajině bývaly předmětem pověr a zvláštní úcty. V 17. století stával nedaleko Strakonic u cesty k Volyni vztyčený kámen, možná původně mezník či památník.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »