Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako webeditor. Zároveň mám na starosti pořad Vltavín a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
V infekčním lékařství prý už není co objevovat. To byl velký omyl, vzpomíná primář Václav Chmelík
Infekce již mnohokrát psaly dějiny lidstva. Úseky historie jsou spojeny s morovými ranami, epidemie se pravidelně vrací. To říká Václav Chmelík, lékař a emeritní primář.
-
Ještě před několika lety stálo jen torzo středověké kamenné věže, dnes Tichá září znovuzrozením
Doslova ze země vykopali členové jihočeského sdružení Hrady na Malši areál někdejší tvrze ve vesničce Tichá. Původní domněnka, že tu byla jen jedna obytná věž, už neplatí.
-
Českobudějovická rozhlasová stanice bývala vždy důležitou základnou i pro muzikanty
Květen je nejen máj – lásky čas, ale také měsíc velmi důležitý pro Český rozhlas. Českobudějovická stanice začala vysílat v prvních dnech květnového povstání v roce 1945.
-
První budějovický vysílač přivezli na konci války Němci z Brna, stal se zárodkem zdejšího rozhlasu
Rozhlasové vysílání z Českých Budějovic poprvé zaznělo 5. května 1945. Tehdejší vysílání ale ještě nebylo pod hlavičkou Českého, respektive Československého rozhlasu.
-
Rozhlasoví technici nebývají v éteru slyšet, ale bez nich by nebylo slyšet vůbec nic
Rozhlasové vzpomínky na to, jak se někomu někdy něco nepovedlo, jsou úžasné. Jsou to totiž chvíle, kdy nikdo za prohřešek nepokárá, ale naopak, všichni se smějí a tleskají.
-
První přenosný magnetofon museli rozhlasáci při natáčení šumavské reportáže zahřívat ohněm
V první polovině magazínu Vltavín nás čeká cesta do historie kasáren v Českých Budějovicích, ve druhé si pak pustíme záznam vzpomínek českobudějovických rozhlasáků.
-
Kasárna na Mariánském náměstí vystavěli pro armádu českobudějovičtí právovárečníci
První českobudějovická kasárna vznikla stylem, kterému dnes říkáme developerský projekt. Právovárečníci se totiž chtěli zbavit povinnosti ubytovávat vojsko ve svých domech.
-
Tvrz Tichá v Dolním Dvořišti je po letech oprav otevřená pro veřejnost. Dostala novou nástavbu věže
Znovuzrozenou tvrz ve vesničce Tichá u česko-rakouských hranic otevřelo po čtrnácti letech oprav Sdružení hrady na Malši vloni. Letos je poprvé čeká plnohodnotná sezóna.
-
Velikonoční zázračné nitky prý chránily životy, pikání s vajíčky připomínalo hru s kuličkami
Velikonoční zapomenuté zvyky z Doudlebska a Pomalší.
-
U Holkova koněspřežka křižovala císařskou silnici, z té doby tu zůstal nejstarší železniční most
V magazínu Vltavín se projedeme koňkou, nebo chcete-li koněspřežnou dráhou. A vezmeme to hezky proti proudu času, tedy od nejnovějších událostí až po ty nejstarší.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »