Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor publicistiky. Mám na starosti magazín Vltavín, podílím se na pořadu Přímá řeč a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia, a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
Hrátky s hrádky 2 aneb Vzpomínky na archeologa Tomáše Durdíka
Ve Vltavínu navážeme na předchozí pořad, ve kterém jsme mimo jiné pouštěli archivní záznamy s archeologem Tomášem Durdíkem.
-
Bezdomovců přibývá, někteří jsou ve velmi špatném zdravotním stavu, připomíná vedoucí azylového domu
Lidé bez domova. Bezdomovci. Někdy donuceni životními okolnostmi, někdy je tento styl života jejich vlastním rozhodnutím. Jací jsou? Mění se jejich skladba, věkové rozpětí?
-
Hrátky s hrádky aneb Kolik je na jihu Čech Vítkových, ale i jiných hrádků
Díky archivním nahrávkám s historiky navštívíme místa, kde stávaly skutečně malé hrady, tedy hrádky. A nebude to suchý výčet dat, ale souhrn zajímavých příběhů.
-
Na místě slavné bitvy Jana Žižky u Sudoměře stojí mohutná mohyla se sochou husitského vojevůdce
Pokud budete hledat na mapě naší republiky obec Sudoměř, najdete dvě. Jednu nedaleko Mladé Boleslavi a druhou v jižních Čechách. Ta je známější. Díky slavné bitvě husitů.
-
Předkové Jana Vondrouše spravovali panství Schwarzenbergů, on po revoluci začal spravovat Krumlov
Jan Vondrouš byl prvním porevolučním starostou Českého Krumlova. Město, které je dnes vyhledávaným cílem turistů, začal vést v době, kdy bylo považováno za neopravitelné.
-
Ona maluje, on píše básně. Společně teď sourozenci vystavují v českobudějovickém rozhlase
Akvarely a kresby Kateřiny Landové lidé uvidí ve výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice. Zároveň jsou tu ale také básně, jejichž autorem je Tomáš Richtr.
-
Spisovatel Adolf Hoffmeister jezdíval za první republiky pod hrad Pořešín u Kaplice
„Koupili jsme dva vyřazené vagóny a postavili je na břeh Malše u jezu,“ vzpomínal spisovatel Adolf Hoffmeister na 30. léta, kdy jezdíval do údolí u jihočeského Pořešína.
-
Josef Záruba Pfeffermann navrhl několik zásadních staveb na jihu Čech, k nejhezčím patří stavárna
V říjnu roku 1910 byla otevřena Střední průmyslová škola stavební v Českých Budějovicích. Je to secesní unikát, který projektoval architekt Josef Záruba Pfeffermann.
-
Jihočeskému Římovu se říká český Jeruzalém. Pro tamní poutní areál byl skutečným předobrazem
Oficiální název poutního areálu v Římově je Mariánské poutní místo Římov s kostelem Svatého Ducha a pašijovou cestou. Areál i s pašijovou cestou je možné volně navštívit.
-
Desítky tisíc korun za rok může získat student, když vstoupí do aktivní zálohy, připomíná důstojník
Každý občan České republiky ve věku od 18 do 60 let má brannou povinnost. V dobách míru stát tuto službu nevyžaduje, ale vítá dobrovolníky, kteří vstoupí do aktivní zálohy.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »