Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor publicistiky. Mám na starosti magazín Vltavín, podílím se na pořadu Přímá řeč a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia, a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
Nová Hospoda na Českobudějovicku má dlouhou historii, občerstvil se tu i prezident Masaryk
Zájezdní hostinec Nová Hospoda na křižovatce silnic České Budějovice – Vodňany a Netolice – Dívčice patří mezi velmi hodnotné památky svého druhu.
-
Jihočeský Jára Cimrman vynalezl buňát nekotitelný, ale také brousil jazyk a napravoval slova
Všestranný Jakub Hron se narodil roku 1840 v Metánově na Pelhřimovsku, kde jako osmdesátiletý i zemřel. Co bylo mezi tím, je obdivuhodné.
-
Symbolem povodní v Roudném se stala slunečnice. Lidé kontrolovali, jestli je stále nad vodou
Povodňová situace na jihu Čech už se snad v dobré obrací. Naději si lidé udržovali různým způsobem, například v Roudném u Českých Budějovic si jako symbol našli slunečnici.
-
Lázně v Libníči u Lišova byly vyhlášené. Jeden ze slavných hostů ale odhalil nechutné praktiky
Lázně v Libníči u Lišova na Českobudějovicku bývaly proslulé i svými slavnými návštěvníky. Jezdil se básník Zeyer, spisovatel Biebl, mladý herec Rudolf Hrušínský a další.
-
Dominantou Dobré Vody v Novohradských horách je unikátně vystavěný chrám Panny Marie Těšitelky
Pokud si zkusíte dohledat počet obcí a míst, kterým se říká Dobrá Voda, dojdete k číslu 54. A ve většině z nich se opravdu dá nebo dala najít nějaká dobrá voda k pití.
-
V roce 2002 zaplavila celou Majdalenu vlna z pískovny. Místní věří, že letos se nic takového nestane
Mezi místy na jihu Čech, která dosáhla třetího povodňového stupně, je Lužnice na Pilaři. Poblíž leží nejen vodáky oblíbená obec Majdalena, ale i pískovny Cep I a Cep II.
-
Rytíř Bořek slušně vydělával díky silnici, která vedla přes Vlčeves. „Obchvat“ tedy rozhodně nevítal
Pokud nějaká obec leží na frekventované silnici, vybudování obchvatu pro ni bývá požehnáním. V minulosti tomu ale bylo přesně naopak. Své by o tom mohla vyprávět Vlčeves.
-
Jihočeská ves Holečkov vznikla během dvou let a pojmenovali ji podle spisovatele Josefa Holečka
Pod vrchem Lomec na Prachaticku se nachází nenápadná osada Holečkov. Pro svůj historický a urbanistický vývoj představuje zcela mimořádnou lokalitu v rámci celé republiky.
-
Dobrá Voda v Novohradských horách, slavné poutní místo, kam se za minulého režimu nesmělo
K rozvoji Dobré Vody na Novohradsku došlo počátkem 18. století, kdy zde vytryskl pramen léčivé vody a následně byl postaven poutní kostel Panny Marie Těšitelky.
-
Obecní pastýř bydlel v pastoušce a lidem ze vsi pásl a hlídal stáda. Pomáhala mu prý čarovná hůl
Obecní pastýř, také nazývaný slouha, hrál důležitou roli v životě každé obce až do poloviny 19. století. Jeho úkolem bylo vést stádo dobytka, především ovcí, na pastvu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »