Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako webeditor. Zároveň mám na starosti pořad Vltavín a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
Dobrá Voda u Českých Budějovic patřila k místům s vyhlášenými poutěmi a lázněmi
Ne více než čtvrt míle od města tryská pramen léčivý, jemuž se přiznává velká blahodárnost. Tato slova napsal Bohuslav Balbín o pramenu na Dobré Vodě u Českých Budějovic.
-
Bude jich více! Proč se Budějovice jmenují Budějovice a kde tu býval Čertíkov nebo Stradonice
Víte, proč se České Budějovice jmenují Budějovice a kdy to byl oficiálně Budweis? A nebo jak přišla ke svému jménu východočeská Polička?
-
Životní pouť Jana Zelenky Hajského začala na jihu Čech, skončila před 80 lety v Praze
Pojďme se ponořit do archívních záznamů o člověku, jehož jméno není široké veřejnosti příliš známé. Jan Zelenka mladší, známý jako Strejda, Řehoř, Říha anebo Hajský.
-
Heydrichiádu nepřežil autor slavné Broukárny Karel Chochola, ani režisér Josef Stejskal
Znáte jména Karla Chocholy a Josefa Stejskala, po nichž jsou dnes pojmenované ulice v Českých Budějovicích? Mají společný konec života, oba byli popraveni v červnu 1942.
-
Pruská armáda se v roce 1866 zastavila u Třeboně, ale vojáci se nakonec dostali až k Lišovu
V červnu 1866 se na jihu Čech konaly odvody do rakouské armády proti „prajzům“, tedy pruské armádě. Ačkoliv se boje odehrály většinou jinde, jih Čech zasáhla událost také.
-
Poutní areál Nejsvětější Trojice u Trhových Svinů je zasvěcen trojici ve všech podobách a tvarech
V Novohradských horách se jižně od Trhových Svinů u osady Svatá Trojice nachází poutní areál. Až do první světové války stávaly u kostela Nejsvětější Trojice malé lázně.
-
Zakladatel hamru u Trhových Svinů přišel na buben, slávu řemesla tu založili a udržovali až Buškové
Velice těžkou hamernickou práci na Buškově hamru u Trhových Svinů zmapujeme ve Vltavínu. Památku projdeme a uslyšíte i zvuky, které tu kdysi lidé slýchávali každý den.
-
Až k Heydrichově autu se parašutisté dostali díky učiteli. Po atentátu si pro něj přišlo gestapo
Střelba, hluk a německé povely. To byly poslední zvuky, které ve svém životě slyšel Jan Zelenka Hajský. Když do bytu jeho rodiny vniklo gestapo, rozkousl kapsli s kyanidem.
-
Aby spatřil oltářní obraz vcelku, nezbyde poutníkovi nic jiného než pokleknout
V areálu Nejsvětější Trojice u Trhových Svinů stávaly až do první světové války malé lázně. Jejich konec předznamenala epidemie španělské chřipky.
-
Přístroj, který pomůže zachránit život, je v každou denní dobu k dispozici na recepci rozhlasu
Automatický externí defibrilátor pořídil do své budovy Český rozhlas České Budějovice. Přístroj pro resuscitaci člověka se srdeční zástavou zvládne obsluhovat každý.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »