Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor publicistiky. Mám na starosti magazín Vltavín, podílím se na pořadu Přímá řeč a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia, a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
O pedál méně a ruku z řadicí páky na volant. Na co se připravit při přesedlání do vozu s automatem
Doba pokročila a stále více automobilů se vyrábí s automatickou převodovkou. Pro řidiče, který byl desítky let zvyklý řadit ručně, může být přesednutí do automatu obtížné.
-
Pouliční elektrické lampy zářily už v roce 1887 v Jindřichově Hradci a Písku díky Křižíkovi
František Křižík se narodil na Klatovsku do obuvnické rodiny. Sám ale u verpánku nezůstal. Život ho svedl k technice. Působil na mnoha místech, která doslova rozzářil.
-
Hrabě Černín dokázal do sbírky sehnat texty, které vlastní rukou napsali Mozart, Goethe či Napoleon
Sběratelství patří mezi obory, jimž se nekladou žádné meze. Svého času mu podlehl také hrabě Evžen Karel Černín z Chudenic (1796–1868), vzdělaný šlechtic a milovník umění.
-
Román Zámek psal Franz Kafka v Plané nad Lužnicí. Neměl tam ale klid a dílo nedokončil
Osek na Strakonicku, Planá nad Lužnicí na Táborsku a České Velenice na Jindřichohradecku. To jsou tři místa na jihu Čech, kde zanechal stopy známý spisovatel Franz Kafka.
-
Dudy upadnou v zapomnění, prorokoval v roce 1917 historik. Díky dudákům ze Strakonic se to nestalo
Nejstarší písemná zmínka o dudách v českých zemích je ze 13. století. Ovšem z důvodu měnícího se hudebního vkusu a nástupu dechových kapel v 19. století téměř vymizely.
-
U Vrbenských rybníků na okraji Českých Budějovic najdete ptačí ráj a rozhled na všechny strany
Vltavín nabídne ornitologickou vyhlídku u Vrbenských rybníků, připomínku režiséra Ludvíka Mühlsteina, archivní výlet do Kuklova a reportáž z českokrumlovského Paraplíčka.
-
Pro Hořické pašijové hry vznikla samostatná divadelní budova, kam se vešly dva tisíce diváků
První doložení Hořických pašijových her se datuje k roku 1816. Jejich autorem byl tkadlec a sběratel Pavel Gröllhesl. Za pomoci faráře sepsal scénář, a tak založil tradici.
-
Městys Strážný na Šumavě měl původně německé jméno. České dostal po druhé světové válce
Ač se to nemusí na první pohled zdát, jména šumavského městyse Strážný a nad ním stojící hradní zříceniny Kunžvart spolu velmi úzce souvisejí.
-
Na jihu Čech za rok hořelo více než tisíckrát. Nejčastější příčinou je podle hasičů lidská nedbalost
Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Pořad Přímá řeč se proto zaměří na důležité rady pro zimní vytápění a připomene počet a druhy zásahů jihočeských profesionálních hasičů.
-
Některé uhelné doly v severních Čechách vlastnili Schwarzenbergové, uhlí mířilo hlavně do cukrovarů
Severočeská uhelná naleziště vešla v širokou známost v historii už několikrát. Že však některá z nich vlastnili hlubocko-krumlovští Schwarzenbergové, to už tak známé není.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »