Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako webeditor. Zároveň mám na starosti pořad Vltavín a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
Dálnicí do pravěku se vydali archeologové. Průzkum u Čimelic a Mirotic přinesl několik překvapení
Do období, kterému říkáme pravěk, se vydáme v magazínu Vltavín. Asi bychom byli překvapeni vyspělostí některých kultur a otázky pro pravěkého člověka bychom určitě měli.
-
Zkuste si představit, že je vám deset, jedenáct, nebo patnáct let a nesmíte nic
27. ledna jsme si připomněli Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Datum bylo vybráno záměrně, protože v ten den byl osvobozen koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau.
-
Stezka údolím Lužnice vede od pramene Eleonory až k Bechyni. Patří mezi nejlepší turistické trasy
V zákrutu řeky Lužnice, která se obtáčí kolem historického centra jihočeského města Tábora, můžete v dnešní čtvrti Čelkovice ochutnat vodu z pramene jménem Eleonora.
-
Díky stěhování muzejních exponátů jsem držel v ruce skoro každý sbírkový předmět, říká Jiří Prášek
Jiří Prášek, historik, ředitel Prácheňského muzea v Písku, sice pochází z Chýnova, ale jeho vlastní dědeček za první republiky v Písku pracoval.
-
Nacisté odvlekli z Budějovic přes 900 Židů, vrátilo se jich 28. Po komunitě dnes zůstal jen hřbitov
27. ledna si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Právě 27. ledna 1945 byl osvobozen nacistický koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau.
-
V jihočeském Střížově byl pokřtěn novorozený Jan Žižka, dokládá to pověst i zápis ve farní kronice
Už potřetí se s historikem Janem Šimánkem vydáme po historických stopách Jana Žižky, tedy do míst, která s ním měla na jihu Čech něco společného.
-
Pověst praví, že se Jan Žižka narodil pod dubem, ale podle místních to bylo přímo v dutině stromu
Ve Vltavínu se s historikem Janem Šimánkem podruhé vydáme do Trocnova, a to nejenom v souvislosti s Janem Žižkou. Historie je totiž někdy plná paradoxů.
-
Trocnov se po staletí jmenoval Zaluží. Podle Žižkova rodného dvorce ho pojmenovali až v roce 1949
V naší zemi asi není dítě školou povinné nebo dospělý člověk, který by neznal pojmy Trocnov a Jan Žižka. V jihočeské vsi byste dnes našli celý areál památníku Jana Žižky.
-
První díl putování po stopách Jana Žižky: Co vlastně víme o Trocnově
Jména Jan Žižka a Trocnov známe asi všichni, ale v magazínu Vltavínu se na ně podíváme opravdu zblízka. S historikem Janem Šimánkem jsme se totiž do Trocnova vypravili.
-
Slavné poutní místo Římov na jihu Čech se nejmenuje podle hlavního města Itálie
Ve Vltavínu se vydáme po stopách názvů jihočeských svatých, nebo chcete-li duchovně důležitých, poutních nebo jinak s vírou spojených míst.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »