Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako webeditor. Zároveň mám na starosti pořad Vltavín a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
Přístroj, který pomůže zachránit život, je v každou denní dobu k dispozici na recepci rozhlasu
Automatický externí defibrilátor pořídil do své budovy Český rozhlas České Budějovice. Přístroj pro resuscitaci člověka se srdeční zástavou zvládne obsluhovat každý.
-
Kostel v Hosíně spojuje dva vzdálené stavební slohy. Původní románskou kapli se stavbou z roku 1900
Určitě si vybavíte zámek Hluboká nad Vltavou. Někteří možná i Schwarzenberskou hrobku v Třeboni. A do třetice k nim krásně ladí kostel svatého Petra a Pavla v Hosíně.
-
Gestapák nám řekl, že jestli nás tu ještě potká, půjdeme do plynu, vzpomíná Alena Popperová
Premiéra tohoto vydání Vltavínu připadla na dny, kdy se slaví konec druhé světové války. A my se do toho období také vrátíme.
-
Zkuste si představit, že je vám deset, jedenáct, nebo patnáct let a nesmíte nic
Nesmíte chodit do školy, nesmíte chodit do kina a nesmíte se třeba ani stýkat se stejně starými vrstevníky. Už asi tušíte, že zamíříme do protektorátu za židovskými dětmi.
-
Když rozhlasový signál jednoho přenosového vozu nestačil, nastavila se trasa druhým přenosovým vozem
Vltavín připomene rozhlasovou historii českobudějovického studia. Se vzpomínkami někdejšího redaktora a hlasatele Pavla Kroneisla zazní i dvě archivní reportáže.
-
Cestou na vrch Jarník u jihočeského Písku narazíte na rybníky, oboru s muflony i Šumavskou vyhlídku
Pokud chcete udělat něco dobrého pro své zdraví, můžete si udělat pěší výlet na vrch Jarník, který se tyčí přímo nad jihočeským Pískem. Na jeho vrcholu vás čeká rozhledna.
-
Výbuch laboratoria na výrobu střelného prachu na Velkém depotu stál život 80 lidí
Kousek od Týna nad Vltavou stojí barokní sousoší připomínající velký výbuch vojenského skladu z doby Marie Terezie. Nedaleko pak dodnes zůstaly základy cvičné pevnosti.
-
V aktivní záloze armády chce sloužit čím dál víc Jihočechů
Za poslední dva měsíce výrazně vzrostl zájem mužů o to stát se takzvanými aktivními záložáky. V Jihočeském kraji se na rekrutační středisko armády hlásí desítky zájemců.
-
Kolem těšínského pramene rozvěšovali vyléčení lidé své obvazy a berle
Už jste byli někdy v Těšíně? Ovšem nikoliv v Polském nebo Českém, ale v jihočeském? Pokud ne, máte ideální příležitost se tam s námi vydat v novém díle magazínu Vltavín.
-
Do lázní v Čelkovicích u Tábora přijížděly v době největší slávy tisíce lidí ročně
Vrátíme se k tématu jihočeských starých zapomenutých, nebo méně známých lázní a pramenů, které jsou podle pověstí buď léčivé, nebo přinejmenším zdraví prospěšné.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »