Co dělám v rozhlase:
Do Českého rozhlasu České Budějovice jsem nastoupil 1. listopadu roku 1992. A to už je docela dlouho, ne? Zvlášť, když jsem si před tím nikdy nemyslel, že něco takového budu dělat. V průběhu let jsem průběžně redaktorsky zajišťoval obory jako zemědělství, rybářství, myslivost, sport nebo životní prostředí, také jsem řadu let moderoval ranní a odpolední proudy slova a hudby.
Od podzimu roku 2010 jsem jedním z moderátorů Písniček pro radost a Melodií podvečera. Od ledna 2019 se navíc podílím na magazínu Máme rádi zvířata. Připravuji jeden díl měsíčně.
Před rozhlasem:
Narodil jsem se v Mladé Boleslavi roku 1960. Vystudoval Střední rybářskou školu ve Vodňanech a Vysokou školu zemědělskou v Českých Budějovicích, obor zootechnika. Před rozhlasovou profesí jsem osm let pracoval u Českého rybářského svazu v Českých Budějovicích.
Co mě baví:
Jsem ženatý a mám dceru Terezku. A abych nezapomněl, taky mám manželku Věrku.
A co se týká mých mimopracovních aktivit a zájmů, tak občas si zajdu na ryby, zajímá mě sport, i když od určité doby už jen pasivně. No a taky mě už nějaký čas hodně zajímají zdravotní účinky úžasné rostliny aloe Vera. A k tomu jsem přibral i zájem o to, jak nejlépe zhodnotit peníze, aby se mi opravdu trochu rozmnožily a ne abych jen živil banky. A při tomto studiu si velmi rád dám dobré vínko. A to je asi tak všechno.
Všechny články
-
Novela mysliveckého zákona a lov úhořů
Projednávanou novelu mysliveckého zákona z pohledu mysliveckého odborníka probereme v pořadu Máme rádi zvířata. Druhým tématem bude lov úhořů a zajímavosti o jejich životě.
-
O lovu dravých ryb v noci a také snaze vrátit do Lipna marénu
Zejména rybářská témata nabídne magazín Máme rádi zvířata. Běží sezona lovu dravých ryb na sportovních revírech a autor pořadu se zajímal o lov v noci a obecně na hladině.
-
Candátů začalo před léty v Lipně ubývat. Vědci a rybáři zjišťují proč
Martin Hlaváček se zaměří na problematiku chovu candáta na Lipně a následně se bude věnovat sezóně sportovního rybolovu dravců, která začala 16. června.
-
Výzkum zatopených jezer po těžbě uhlí, myslivecká mluva a posluchačský příběh
Rozhovor o rybářském výzkumu zatopených jezer po těžbě hnědého uhlí, povídání o myslivecké mluvě a další posluchačský příběh přináší magazín Máme rádi zvířata.
-
Rybářský výzkum zatopených jezer a živočichové, kterých v přírodě výrazně ubylo
V magazínu Máme rádi zvířata budeme pokračovat s povídáním o rybářském výzkumu zatopených jezer po těžbě hnědého uhlí v severních Čechách.
-
Výzkum v zatopených jezerech po těžbě, malé šelmičky v myslivecké mluvě a lov ryb na plavanou
Uslyšíte první část povídání o výzkumu jihočeských vědců na zatopených jezerech po těžbě hnědého uhlí v severních Čechách. Další díl myslivecké mluvy zaměříme na šelmičky.
-
Méně známé druhy ryb, myslivecká mluva a rybářský příběh
Pořad přináší povídání o méně známých a drobnějších druzích ryb, zajímavosti z myslivecké mluvy a příběh rybáře, který sice vyjel na ryby, ale tak trochu se ztratil.
-
Exteriér srnčí zvěře v myslivecké mluvě a lov ryb na dírkách
Magazín Máme rádi zvířata pokračuje v seriálu o myslivecké mluvě, řeč bude o exteriéru srnčí zvěře. K tomu přidáme povídání o lovu ryb na dírkách.
-
Jiří Marek z Písku musí v období těsně před koncem roku na ryby, i kdyby se dělo cokoli
V magazínu Máme rádi zvířata zazní vyznání sportovního rybáře Jiřího Marka, dále se budeme věnovat myslivecké mluvě a dozvíte se, jak se hodnotí trofejní kusy jelení zvěře.
-
Se zkušeným rybářem na lovu dravých ryb a nahlédnutí do prvního městského holubníku na jihu Čech
V magazínu Máme rádi zvířata se se zkušeným rybářem vydáme na lov dravých ryb. Dále se dozvíte, jak probíhá zarybňování rybářských revírů a odkud se berou násadové ryby.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »