Do Českého rozhlasu České Budějovice jsem nastoupil 1. listopadu roku 1992. A to už je docela dlouho, ne? Zvlášť, když jsem si před tím nikdy nemyslel, že něco takového budu dělat. V průběhu let jsem průběžně redaktorsky zajišťoval obory jako zemědělství, rybářství, myslivost, sport nebo životní prostředí, také jsem řadu let moderoval ranní a odpolední proudy slova a hudby.
Od podzimu roku 2010 jsem jedním z moderátorů Písniček pro radost a Melodií podvečera.
Od ledna 2019 se navíc podílím na magazínu Máme rádi zvířata. Připravuji jeden díl měsíčně.
Před rozhlasem:
Narodil jsem se v Mladé Boleslavi roku 1960. Vystudoval Střední rybářskou školu ve Vodňanech a Vysokou školu zemědělskou v Českých Budějovicích - obor zootechnika. Před rozhlasovou profesí jsem osm let pracoval u Českého rybářského svazu v Českých Budějovicích.
Jsem ženatý a mám dceru Terezku. A abych nezapomněl, taky mám manželku Věrku.
A co se týká mých mimopracovních aktivit a zájmů, tak občas si zajdu na ryby, zajímá mě sport, i když od určité doby už jen pasivně, no a taky mě už nějaký čas hodně zajímají zdravotní účinky úžasné rostliny - Aloe Vera. A k tomu jsem přibral i zájem o to, jak nejlépe zhodnotit peníze, aby se mi opravdu trochu rozmnožily a ne abych jen živil banky. A při tomto studiu si velmi rád dám dobré vínko. A to je asi tak všechno.
Všechny články
-
Přemnožení zvěře a proč musí sportovní rybáři rychle vracet úlovkové lístky
Magazín Máme rádi zvířata se tentokrát věnuje problematice přemnožení zvěře. Dále se dozvíte, proč Český rybářský svaz nutně potřebuje včasné vrácení úlovkových lístků.
-
Zajímavá i úsměvná setkání, příhody a zážitky se zvířaty
Předvánoční vydání pořadu Máme rádi zvířata je věnované zajímavým i úsměvným setkáním, příhodám či zážitkům se zvířaty. K poslechu zve Martin Hlaváček.
-
Myslivecký podzim, mloci v akváriu a potraviny nevhodné pro psy
Myslivec Jiří Chmel připomene, které druhy zvěře se nyní mohou lovit a jak se vůbec organizuje hon. Akvarista Václav Kule poví, že v akváriu můžeme chovat nejen rybičky.
-
Malí pstruzi se vykulí ve speciálním inkubátoru přímo v řece. Může za to perlorodka
Zachránit perlorodku říční, a tím vlastně i pstruha obecného potočního, pomáhá projekt na Šumavě. Vývoj perlorodky se totiž v rané fázi neobejde bez rybího společenstva.
-
Atmosféra rybolovu v severním Norsku zachycená rozhlasovým mikrofonem
Vydejte se s Martinem Hlaváčkem do severního Norska na ryby. S rybáři se projede nad hlubinami tamních fjordů a přiblíží vám atmosféru sportovního mořského rybolovu.
-
Veterinární poradna
Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Martin Hlaváček.
-
Rady pro sportovní rybáře, kteří chtějí vyrazit za úlovky do Norska
S čím by měl sportovní rybář počítat, pokud se chystá do Norska? O tom bude řeč v magazínu Máme rádi zvířata. Pak ještě přidáme povídání o bažantech a krátký štičí příběh.
-
Zajímavosti o rozmnožování akvarijních rybek a také o tom, jak se zvěř vyrovnánvá s rozmary počasí
Jak se zvěř vyrovnává s vedrem a jak se chrání před lijáky? Tyto otázky zodpoví magazín Máme rádi zvířata. Dozvíte se také zajímavosti o rozmnožování akvarijních rybek.
-
Akvarijní rybičky bojovnice a divocí holubi
Rozhovor s akvaristou o rybičkách s názvem betta splendens neboli bojovnice pestrá, dále povídání s myslivcem o divokých holubech a také příběh sportovního rybáře.
-
Umělý výtěr kaprů, vyprávění o tchořích i příběh sportovního rybáře
V rybí líhni společnosti Rybářství Třeboň na konci května vrcholí umělý výtěr kapra. Poslechněte si, co všechno to obnáší. Dále nabídneme rozhovor s myslivcem o tchořích.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »