Hana Šoberová
Moderuje dopolední a odpolední vysílání a připravuje magazín Zelené světy.
Co dělám v rozhlase:
Bavím se při práci. Mám tu čest být s našimi posluchači v dopoledním nebo odpoledním vysílání. Krom toho mě pohltil svět rostlin, a to díky pořadu Zelené světy, ve kterém se realizuji společně s Pavlem Chloubou.
Před rozhlasem:
Před rozhlasem jsem cestovala, studovala cizí jazyky, pracovala v německé marketingové firmě. Proč? Abych se ve finále živila svou mateřštinou a cizí jazyky mohla pomalu, ale jistě zapomenout :-)
Co mě baví:
Nemohla bych být bez mých čtyř chlapů, bez cvičení, bez přátel...
Všechny články
-
Tipy pro úspěšné pěstování vřesů a zelené hnojení
Nejpopulárnější rostlinou podzimu jsou vřesy. Nabízíme tedy pár zajímavostí o vřesech a triky, jak je úspěšně pěstovat. Dále vysvětlíme, co je a jak funguje zelené hnojení.
-
Medonosné rostliny, biologické zbraně proti slimákům a řebříček
V magazínu Zelené světy představíme některé medonosné rostliny. Dále doporučíme biologickou ochranu proti slimákům a povíme něco o řebříčku.
-
Poradna pro zahrádkáře a pěstitele
Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.
-
Hortenzie a jejich choroby, ale také zastávka v poměrně známé anglické zahradě
Magazín Zelené světy zaměří pozornost na hortenzie v souvislosti s chorobami, na které trpí. Pak autoři přidají odpovědi na letní posluchačské dotazy.
-
Nasušte si růžové lístky do zásoby, budou se vám v zimě hodit. Růže do květáku, zmrzlin i limonád
Milujeme jejich půvab i vůni. Růže ale nejsou jen dekorativním doplňkem. Dají se využít v aromaterapii, při výrobě domácí kosmetiky, k léčbě, ale i v kuchyni.
-
Vytvořit šedesátičlenný jihočeský akordeonový orchestr je snem akordeonisty, učitele Petra Vacka
Petr Vacek studuje hru na akordeon od svých šesti let, nejprve na ZUŠ, následně na konzervatoři. Do vysílacího studia Českého rozhlasu přivedl své žáky.
-
Když se narodíme, potřebujeme náruč. Pokud rodičovská chybí a neobjeví se jiná, dítě to poznamená
Adopce a pěstounství jsou nejčastějšími formami náhradní rodinné péče u nás. Děti, které nevychovávají vlastní rodiče, by se díky nim měly dočkat toho, co velmi potřebují.
-
Když kapr onemocní, vyvolá si horečku. Imunitní systém ryb se podobá lidskému, líčí vědec
S rybími parazity se každý den setkává Tomáš Korytář. Jako vědecký pracovník se na ně zaměřuje. Zkoumá, jak se ryby parazitům brání, a hledá paralely s lidským organismem.
-
Vše, co chcete a potřebujete vědět o pěstování rajčat
Víte, jak správně pěstovat rajčata? Co jim dělá dobře? A co jim naopak nesvědčí? Jak se množí, jak se šlechtí? Vydejte se s magazínem Zelené světy za zkušeným pěstitelem.
-
Novodobých poutníků přibývá. Chtějí zažít jiný pocit z cestování a získat čas jen pro sebe
Poutníci byli první turisté. Mířili na místa, kde došlo k zázraku nebo tam byly uloženy relikvie. Během staletí se podoby cestování proměnily, ale teď se poutnictví vrací.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »