Martina Toušková
Jako dramaturgyně připravuje pořady Rozhlasový sloupek a Čtení na neděli.
Vystudovala jsem češtinu a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Mohla jsem být třeba učitelkou nebo dělat vědu, ale stala jsem se něčím úplně jiným.
Po dvouleté zkušené v archivu Senátu jsem v roce 2001 nastoupila do Českého rozhlasu České Budějovice a tím se mi splnil můj nikdy nahlas nevyřčený sen, totiž pracovat v rozhlase.
Moje první specializace v redakci publicistiky byla na hony vzdálená tomu, co jsem vystudovala a o co jsem se až do té doby zajímala. Ale o to víc mi rozšířila obzory. Věnovala jsem se zdravotnictví a sociálním věcem. Několik let jsem například připravovala magazín Zdravíčko.
Po návratu z rodičovské dovolené jsem zakotvila v Centru výroby, kde se trošku víc vracím k tomu, co jsem kdysi vystudovala. Jsem dramaturgyní ranního Rozhlasového sloupku, vybírám povídky pro Čtení na neděli, točím dokumenty a speciály k nejrůznějším svátkům a výročím.
A jsem spokojená. V práci i doma na samotě u lesa se svým mužem a dvěma kluky.
Všechny články
-
Ivan Kraus: Medová léta. S humorem a nadsázkou o radostném mládí v neradostných 50. letech
Radosti i strasti mládí, trapasy a první lásky. Dospívající kluk se věnuje hlavně sám sobě, sní své sny. Přesto také vidí, co se kolem něj v poválečném Československu děje.
-
Legenda z roku dvaačtyřicátého. Příběh o pronásledování Židů za druhé světové války
Zestárlá žena vyráží s klecí se stehlíkem vlakem do Tábora, aby udělala to, co se po ní chce v jednom úředním dopise. Příběh odehrávající se v roce 1942 napsal Mirek Elpl.
-
Josef Hrubý: Paříž. Cesta za výdělkem přivádí patnáctiletého Josífka do pařížského cirkusu
Plzeňský básník Josef Hrubý napsal poetické vyprávění podle vzpomínek svého otce, cirkusového muzikanta.
-
Zdenka Fantlová: Klid je síla. Skutečný příběh ženy, která přežila Terezín, Osvětim i pochod smrti
Jako mladá židovská dívka prošla Zdenka Fantlová čtyřmi koncentračními tábory. Na svobodu se znovu dostala až v dubnu 1945. Z celé rodiny zůstala naživu pouze ona.
-
Ota Pavel: Kapři pro wehrmacht. Jak autorův svérázný otec Leo „náckům“ před nosem vypálil rybník
Příběh odehrávající se uprostřed války ve středočeském Buštěhradu, kam se židovská rodina uchýlila, aby v Praze nebyla tolik na očích a také z existenčních důvodů.
-
BáSnění Stanislava Berana
Jihočeský prozaik Stanislav Beran čte a komentuje své oblíbené básnické texty. Uslyšíte verše Teda Hughese, Jáchyma Topola, Ivana Blatného a dalších.
-
Josef Kopta: Ještě jednou v mladosti mé kraje
Miroslav Táborský čte dokumentární povídku o převozu ostatků Karla Hynka Máchy z Litoměřic do Prahy a o básníkově druhém pohřbu 7. května 1939.
-
Jaromír John: Svatozář. Příběh jednoho nepovedeného manželství
Dokud je manžel na frontě první světové války, domov vidí jako ráj na zemi, po návratu se mu ta jeho „Mařena“ zase začíná pěkně zajídat.
-
Zuzanin dech. Příběh o vůli přežít cokoli – smrt rodičů, koncentrační tábor i zmrzačený vztah
Zuzana Liebeskindová je dcerou židovského cukrovarníka, prožívá sladké dětství. V březnu 1939 přijdou Němci a ona je nucena rychle dospět. Stejně jako její dva kamarádi...
-
Vlastimil Brodský jako pes Tulák v příběhu jedné z prvních romských spisovatelek v Československu
Pes Tulák se rád toulá, ale na svou původní rodinu nikdy nezapomněl. Pohádku pro děti i dospělé, hravé, nostalgické a místy také smutné vyprávění napsala Tera Fabiánová.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »