Co dělám v rozhlase:
Na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice pro vás moderuji ranní proudové vysílání. Ráno je nadále plné informací a příjemné muziky.
Před rozhlasem:
Na začátku byla škola, práce, pak vojna a pak už jenom práce. V médiích se pohybuji přes dvacet let. Nejprve jsem pracoval pro Evropu 2. Pak jsem se na chvilku vrátil k práci prodavače, ve které jsem vyučen, ovšem rádio mě táhlo dál, a tak jsem začal moderovat odpoledne na Rádiu Gold. To se po čase změnilo na RockRadio, kde jsem působil osm let.
Člověk stárne a neustále se chce učit nové věci a práce pro Český rozhlas České Budějovice se pro mě stala velkou výzvou. A tak jsem zde, abych vám dělal ještě lepší den při poslechu Českého rozhlasu České Budějovice.
Co mě baví:
Hlavně mě baví práce, což bych přál každému. Rád vyrážím do přírody a ještě raději jen tak s batohem na zádech pod širák, abych poznal naši zem jinak než z auta na silnici. Je ale pravda, že si i rád zalenoším nebo se pokusím něco uvařit. A abych se trochu i hýbal, vyrážím pravidelně na dlouhé vycházky s partnerkou a čtyřnohým společníkem Artemiem. Příroda, zvířata, památky a hlavně příjemní lidé je to, co mě nabíjí.
Všechny články
-
Zoologické zahrady nedokáží spasit všechna ohrožená zvířata, říká ředitel pražské zoo Miroslav Bobek
Přírodovědec a manažer Miroslav Bobek je od roku 2010 ředitelem zoologické zahrady v Praze. Dlouho také pracoval v Českém rozhlase a proslavil se hlavně projektem Odhalení.
-
Při natáčení Markéty Lazarové jsem musela bydlet daleko od lapků, vzpomíná Magda Vášáryová
Blondýna, která chtěla studovat matematiku. Tak samu sebe v mládí popisuje Magda Vášáryová. Dnes je známá především jako herečka, ale také diplomatka a politička.
-
Byl jsem totální herecký antitalent, k založení Semaforu mě donutil Šlitr, vzpomíná Jiří Suchý
Jiří Suchý zasvětil svůj dlouhý život vesměs hudbě, divadlu a lidem. Na sklonku léta 2023 byl hostem jedné z besed na hradě Rožmberk. Český rozhlas rozhovor zaznamenal.
-
Přibylo bordelu, a to prospívá slavíkům, vypráví ornitolog. Velký problém teď ale mají zvonci
Jiří Šebestian má v autě pořád holínky. Pracuje totiž jako ornitolog Prácheňského muzea v Písku a již mnohokrát se přesvědčil, že žádná jiná obuv v terénu neobstojí lépe.
-
Hlučné hovory nechte na doma a mládě je nedotknutelné, připomíná myslivec návštěvníkům přírody
Se začátkem jara přibývá lidí, kteří vyráží do přírody. Jarní měsíce jsou ale také dobou kladení mláďat, jak říkají myslivci. Samozřejmostí by tedy měla být ohleduplnost.
-
Úraz se stane, pokud uděláte nějakou osobní chybu, říkal dřevorubec Martin Komárek
Ve věku 45 let zemřel Martin Komárek, několikanásobný mistr Evropy v dřevorubeckém sportu, držitel světových rekordů. Práce se dřevem se mu stala osudnou, zahynul v lese.
-
Rekordmani letí nonstop několik dní. Migrace patří k životu mnoha zvířat, přestává ale být výhodná
Mnoho zvířat se pravidelně během svého života stěhuje na sever. Z tropů a mírných šířek se ptáci, hmyz i savci přesouvají do Arktidy. Chtějí využít sezónní nabídku potravy.
-
Kapličky nebo zaniklé hutě skryté v Novohradských horách můžete objevit na výletech s průvodkyní
Kurzy s výlety za sakrálními památkami Novohradských hor vede Michaela Vlčková z Teologické fakulty Jihočeské univerzity. Je to součást programu celoživotního vzdělávání.
-
Výběr z více stanic a čistý poslech. To jsou podle odborníka hlavní výhody DAB rozhlasového vysílání
V souvislosti s rozhlasem se stále častěji užívá zkratka DAB. „Je to vlastně nejmodernější způsob vysílání prostřednictvím digitálních vysílačů,“ vysvětluje Pavel Balíček.
-
Procvičování slovíček v MHD, filmy v originále. To nám pomůže zvládnout dobře cizí jazyk
Výuku jazyků, překlady a tlumočení nabízí agentura Skřivánek. Její lektoři učí běžné jazyky jako angličtina a němčina, ale také exotičtější. Většinu studentů tvoří dospělí.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »