Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor zpravodajství. Na starosti mám zejména kraj Táborska. Připravuji zprávy a příspěvky pro ranní a odpolední vysílání. V minulých letech jsem také několik sezón působil jako zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu v Chorvatsku.
Společně s kampanologem Radkem Lungou a mistrem zvuku Markem Svobodou také připravuji cyklus Hlasy jihočeských zvonů. Cílem tohoto projektu, který odstartoval v roce 2008, je systematicky zdokumentovat zvonový inventář v budějovické diecézi na počátku třetího tisíciletí.
Před rozhlasem:
Narodil jsem se v roce 1969 v Českých Budějovicích, léta mládí strávil v Prachaticích. V roce 1996 jsem se přestěhoval do Tábora, o tři roky později jsem profesně zakotvil v Českém rozhlase České Budějovice.
Co mě baví:
Ve volném čase rád vyrážím do přírody, ať už pěšky či na kole. Rozšířil jsem řady Veslařského klubu Jordán Tábor a po letech se opět vrátil k cvičení jógy a pravidelným čtvrtečním setkáním nad biliárovým stolem.
Všechny články
-
Kalhoty „praštěnky“ z hromadné svatby a další části lidových krojů vystavuje muzeum v Bechyni
Historicky poprvé vystavuje městské muzeum v Bechyni lidové kroje z Blat a Kozácka. Vyšívané haleny, sukně nebo čepce zůstávaly desítky let skryty v přítmí depozitáře.
-
Zimní stadion v Táboře nestačí pro všechny, kdo chtějí na led. Začala proto stavba druhé plochy
Vyjde na 160 milionů a bude splňovat parametry pro soutěžní utkání. V Táboře začala stavba druhé ledové plochy. Městu vyřeší letitý problém s kapacitou zimního stadionu.
-
Školní kuchyni v Chýnově označili hygienici za nevyhovující. Problém vyřešila rekonstrukce
V nové školní kuchyni se vaří v Chýnově. Kuchařky teď mají k dispozici moderní vybavení srovnatelné s tím, jaké využívají jejich kolegové ve vyhlášených restauracích.
-
V bývalé továrně ve Strakonicích vzniklo komunitní centrum. Lidé tak mají místo pro různé aktivity
Obyvatelé Strakonic mají nové místo pro setkávání, sdílení, vzájemnou pomoc a společné dobrovolnické akce. Komunitní centrum Komunitko vzniklo v lokalitě Na Ostrově.
-
Energeticky soběstačná dřevostavba. U školy ve Veselí nad Lužnicí vyroste moderní tělocvična
65 milionů korun bude stát nová tělocvična u základní školy v ulici Československé armády ve Veselí nad Lužnicí na Táborsku. Vznikne energeticky úsporná dřevostavba.
-
Zaměstnanci soudů stávkují kvůli nízkým platům. Zavřené budou podatelny, pokladny, informační centra
Zaměstnanci soudů v Česku stávkují za vyšší platy. K třídennímu protestu se připojí 90 procent zaměstnanců okresních soudů a 65 procent zaměstnanců soudů vyšších instancí.
-
Škola, kde se pije pivo. Ve Veselí nad Lužnicí vyrůstají sládci, bez ochutnávek se výuka neobejde
Ve většině škol je pití alkoholu přísně zakázáno. Ve Veselí nad Lužnicí se ale bez něj výuka neobejde. Střední škola ekologická a potravinářská totiž vychovává nové sládky.
-
Divadlo Oskara Nedbala v Táboře vymění zastaralé jevištní technologie. Usnadní to práci technikům
Táborské divadlo je architektonicky jedinečné tím, že má jedno jeviště společné pro dva sály. Diváky tu ale teď nepotkáte. Obsadili ho dělníci, kteří vyměňují technologie.
-
Obyvatelé Lužnice na Třeboňsku uklízí po povodni. Cyklostezkám v okolí by se lidé zatím měli vyhýbat
Města a obce zasažené povodněmi odstraňují škody. Patří mezi ně Lužnice, jejíž část zaplavila voda ze stejnojmenné řeky. Povodeň tam zasáhla asi deset domů a patnáct chat.
-
Obrazy Aleše Slavíka, který využívá i techniky starých mistrů, zaplnily sál Staré radnice v Táboře
Návštěvníci Husitského muzea v Táboře mohou znovu vidět díla výtvarníka Aleše Slavíka. Výstava se jmenuje Nová tvorba a muzeum ji uspořádalo k autorovým 75. narozeninám.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »