Co dělám v rozhlase:
Do redakce Českého rozhlasu České Budějovice jsem nastoupil externě v lednu 2017 jako kulturní redaktor. Krátce poté jsem začal naplno pracovat v redakci zpravodajství a tato nevšední dráha plná zážitků trvala sedm let.
Nyní působím na stanici jako moderátor, který má primárně na starosti rozhovory s hosty. Zároveň se podílím na diskuzně-publicistickém pořadu Přímá řeč. Práce v rozhlase je pro mne obrovskou ctí a velikou výzvou zároveň.
Před rozhlasem:
Narodil jsem se v jihočeské metropoli a jako správný patriot bez Černé věže dlouho nevydržím. Vystudoval jsem Česko-anglické gymnázium v Českých Budějovicích a poté absolvoval obor dějin umění na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity.
Ještě na střední škole jsme s kamarády založili rockovou kapelu VEES, se kterou jsme několik let jezdili napříč celou republikou. Během studií jsem si přivydělával různými druhy profesí, od tlumočníka až po truhláře. Nakonec jsem zakotvil u rozhlasového povolání a doufám, že to tak ještě nějaký čas vydrží.
Co mě baví:
Kultura, příroda a sport. Rozmanitá krajina jižních Čech poskytuje ideální prostor pro odpočinek všeho druhu. Kromě rozhlasové práce se věnuji taky komentování hokejových zápasů. Mou další velkou vášní je pak hra na kytaru a tvorba hudby obecně.
Všechny články
-
Se současnou inkluzí, která posílá do běžných tříd i problémové žáky, speciální pedagožka nesouhlasí
Smyslové podněty i zvukové vjemy jsou klíčové při práci s hendikepovanými dětmi. Potvrzuje to Martina Hadačová, která vyučuje žáky s těžkým kombinovaným postižením.
-
Šťastný je ten, kdo dělá šťastnými ty druhé, říká hudebník Jiří Pavlica
Objevovat nepoznané pro ty druhé – to je jeden ze životních údělů hudebního skladatele, houslisty, zpěváka, muzikologa a primáše Hradišťanu Jiřího Pavlici.
-
Jídlem se v Česku stále hodně plýtvá, ale zlepšuje se to, myslí si kuchař Martin Škoda
Martin Škoda vydal dvě kuchařky a pravidelně se objevuje před kamerami. Své popularity využívá rodák ze Soběslavi k tomu, aby upozornil na některá opomíjená témata.
-
Odříznutá chata v Sudetech, dva muži a příběh o selhání. Film Krajan získal studentského Oscara
Ocenění Student Academy Award převzali na galavečeru v Londýně režiséři snímku Krajan Pavel Sýkora a Viktor Horák, absolventi písecké Filmové akademie Miroslava Ondříčka.
-
Pro svou práci potřebuje tmu. Astronom a fotograf Petr Horálek hledá hlavně místa, kde nejsou lidé
Jeho jméno nese planetka, kterou v minulém století na observatoři Kleť objevila Zdeňka Vávrová. Americký úřad NASA vybral jeho snímky už několikrát za takzvanou Fotku dne.
-
Při nákupu zboží na internetu je stále na místě maximální obezřetnost, upozorňuje expert
Lidé v Česku utratí za vánoční dárky miliardy korun. Ne vždy ale pozornost obdarovanému přijde vhod, jindy se zase zboží pod stromečkem ukáže jako poškozené.
-
Vlastní žena mi dala pokutu za zmeškání výstupu, vzpomíná bývalý operní sólista Otakar Dubský
Operní sólista Jihočeského divadla a vedoucí dětského pěveckého sboru Jitřenka – to jsou dvě důležité životní role Otakara Dubského, který letos oslavil 87. narozeniny.
-
Za nedostatek pohybu u dětí mohou často jejich rodiče, upozorňuje fyzioterapeut Tomáš Umlauf
Hudebník nebo sportovec se pozná takřka na první pohled už podle držení těla. Alespoň to tvrdí fyzioterapeut Tomáš Umlauf z Českých Budějovic, který sám aktivně sportuje.
-
Koukání do mobilů a obrazovek nám uměle prodlužuje den, říká vědec David Doležel
Biologické, odborně řečeno cirkadiánní hodiny, jsou nedílnou součástí bytí i u těch nejmenších organismů. Jedním z předních odborníků na tuto problematiku je David Doležel.
-
Focení ptáků je jako loterie. Pokud chcete vyhrát, musíte sázet, říká ornitolog Tomáš Grim
Pestrý a rozmanitý je podle Tomáše Grima svět ptáků. Přední český ornitolog, zoolog, fotograf a vysokoškolský profesor má odpozorováno před 4 500 ptačích druhů.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »