Co dělám v rozhlase:
Do redakce Českého rozhlasu České Budějovice jsem nastoupil externě v lednu 2017 jako kulturní redaktor. Krátce poté jsem začal naplno pracovat v redakci zpravodajství a tato nevšední dráha plná zážitků trvala sedm let.
Nyní působím na stanici jako moderátor, který má primárně na starosti rozhovory s hosty. Zároveň se podílím na diskuzně-publicistickém pořadu Přímá řeč. Práce v rozhlase je pro mne obrovskou ctí a velikou výzvou zároveň.
Před rozhlasem:
Narodil jsem se v jihočeské metropoli a jako správný patriot bez Černé věže dlouho nevydržím. Vystudoval jsem Česko-anglické gymnázium v Českých Budějovicích a poté absolvoval obor dějin umění na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity.
Ještě na střední škole jsme s kamarády založili rockovou kapelu VEES, se kterou jsme několik let jezdili napříč celou republikou. Během studií jsem si přivydělával různými druhy profesí, od tlumočníka až po truhláře. Nakonec jsem zakotvil u rozhlasového povolání a doufám, že to tak ještě nějaký čas vydrží.
Co mě baví:
Kultura, příroda a sport. Rozmanitá krajina jižních Čech poskytuje ideální prostor pro odpočinek všeho druhu. Kromě rozhlasové práce se věnuji taky komentování hokejových zápasů. Mou další velkou vášní je pak hra na kytaru a tvorba hudby obecně.
Všechny články
-
Baví mě překonávat překážky. Cyklista veterán František Šesták zdolal horské průsmyky i Route 66
Cyklistika je celoživotní vášní Františka Šestáka z Blatné, na kole jezdí i ve svých 84 letech. S dálkovými trasami začal až jako padesátník, když se otevřely hranice.
-
Hokejová utkání, Závod míru, vítání kosmonauta. Pavel Kroneisl zažil jako rozhlasový reportér leccos
Na stadionech strávil Pavel Kroneisl značnou část života. Ne však jako pouhý divák. Je jedním z rozhlasových reportérů, na jehož živé vstupy posluchači vzpomínají dodnes.
-
Velká škola profese, ale i zábavy, vzpomíná režisér Aleš Vrzák na českobudějovický rozhlas
Švejka, Spalovače mrtvol, texty Bohumila Hrabala, ale třeba i Jo Nesba, Salmana Rushdieho nebo Jonathana Livingstona přetavil do rozhlasové podoby režisér Aleš Vrzák.
-
Tam, kde žijí velcí kopytníci, přibývá květin a motýlů, říká zakladatel rezervace v Milovicích
Zubři, divocí koně a zpětně šlechtění pratuři už deset let žijí v rezervaci ve středočeských Milovicích. Projekt nedávno zkompletoval trojici nejvýznamnějších ocenění.
-
Hmyz a lidé soupeří o potraviny. To je důvod, proč broučci z krajiny mizí, vysvětluje biolog
Už přes 400 milionů let obývá planetu Zemi hmyz. Tato nejpočetnější skupina živočichů se za tu dobu vyvinula do nesmírné rozmanitosti. Dnes ale mnohé druhy hmyzu ztrácíme.
-
Sovětští vojáci ve studiu a letadlo ve sklepě. Zážitky bývalých zaměstnanců budějovického rozhlasu
Technici, spojaři, redaktoři, ale i recepční, údržbáři nebo šoféři. Za osmdesát let existence Českého rozhlasu České Budějovice stanicí prošlo nespočet zaměstnanců.
-
Budějckej rozhlas, to byla velká škola, vzpomíná Pavel Žalman Lohonka, který tady nahrál mnoho písní
Zhruba 400 písní má na kontě folková legenda Pavel Žalman Lohonka. Možná víc než polovinu z nich nahrál ve studiu Českého, dříve Československého rozhlasu České Budějovice.
-
Český rozhlas České Budějovice slaví 80 let. Odvysílá speciální příspěvky a také pořádá akce
5. května 1945 začala skupina nadšenců vysílat z malé bývalé strážnice na radnici v Českých Budějovicích. Od toho dne se píše historie Českého rozhlasu České Budějovice.
-
Příběh vlastních prarodičů vtiskl do své novely Jan Cempírek. Netušili, že budou muset hrát o život
Kdo se směje naposled. Tak se jmenuje novela budějovického spisovatele Jana Cempírka. Vypráví příběh dvou mladíků, které nesmiřitelně rozdělily dobové politické události.
-
Masakr v Postoloprtech skončil jen konstatováním, že taková byla doba. Neříkáme to až moc často?
Historie Československa je pro spisovatele Jiřího Padevěta nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Zanedlouho vyjde jeho kniha o masakru sudetských Němců v Postoloprtech.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »