Co dělám v rozhlase:
Starám se o to, aby se posluchači mohli vrátit k tomu, co jim uniklo v éteru, a našli i něco navíc. Spravuji webové stránky a facebookový profil stanice. Pravidelně tak mimo jiné doplňuji audio archiv odvysílaných pořadů, zpracovávám a upravuji články a zveřejňuji zajímavosti, na které při své práci narazili naši redaktoři.
Před rozhlasem:
Po absolvování pedagogické fakulty Jihočeské univerzity jsem několik let pracovala jako redaktorka Českobudějovického deníku. Český rozhlas mi přinesl do pracovního života zajímavou změnu a především možnost poznat, jak funguje úplně jiné médium. Kromě pozice webeditorky jsem si krátce vyzkoušela i práci v redakci zpravodajství.
Co mě baví:
Ve svém volném čase nejčastěji sahám po knize nebo usedám k dobrému filmu. Za kulturou ráda také chodím do divadla. V létě pak s chutí vytahuji kolo nebo in-line brusle a vyrážím do přírody po krásné českobudějovické rovince.
Všechny články
-
Karel Hájek fotil Koněva i horníky, Antonín Barcal zpíval knížatům
V tomto vydání Vltavínu se dvakrát vypravíme do Lásenice u Jindřichova Hradce za Karlem Hájekm a poté si připomeneme hvězdného českobudějovického rodáka Antonína Barcala.
-
Slibovali, že třetí Vánoce na frontě budou poslední. Dopadlo to jinak
Koncertů a veřejných akcí se v roce 2020 konalo jako šafránu. Připomeňme si unikátní archívní záznam živé nahrávky pořadu Vltavín z Vánoc roku 2017.
-
Nenápadné poklady na jihu Čech, soukromá apartmá na zámku Hluboká a vzácné semínko vinné révy
Ve větší části přízemí hlubockého zámku bývala soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů zdejšího panství.
-
Až Vrbenské rybníky po zimě ožijí, bude tu na jaře přes sto druhů hnízdících ptáků
Magazín Vltavín nabízí třetí díl putování s ornitologem Janem Riegertem, perly z rozhlasového archivu o bugatce, Atlantidě v Písku a studni z 15. století.
-
Co vysílal budějovický rozhlas v listopadu 1989
17. listopadu 1989 začala takzvaná Sametová revoluce. Převratná doba samozřejmě ovlivňovala i tehdejší vysílání studia Československého rozhlasu v Českých Budějovicích.
-
17. listopad přinesl za posledních sto let zásadní události víckrát
Mezi české státní svátky patří 17. listopad. V jeho případě ale nastalo něco, co u ostatních svátků ne. V tento den a ve dny nejbližší se odehrály zásadní zlomy několikrát.
-
Vydejme se na místa, kde bojovali Jihočeši z 91. pěšího pluku z Českých Budějovic
Blíží se Mezinárodní den Veteránů, který připadá na 11. listopadu. V ten den vešlo v platnost příměří, které ukončilo první světovou válku.
-
Nejen Švejk, i nadporučík Lukáš skutečně existoval. Že se stal literární postavou, se mu nelíbilo
91. pěší pluk z Budějovic je vyhlášený. Za první světové války zde sloužil spisovatel Jaroslav Hašek, ale také Rudolf Lukas neboli nadporučík Lukáš z románu o Švejkovi.
-
Kromě manželky Zdeny a dcery Jany miloval Jan Werich ještě rybolov a Šumavu
A právě v šumavských Velharticích si už za dob první republiky vyhlédl jedno krásné údolí, kde si v roce 1938 nechal podle návrhu výtvarníka Jiřího Trnky postavit chatu.
-
V Písku vyhlásili republiku o dva týdny dřív. Na skutečný vznik Československa tak čekali ve vězení
Samostatnost Československa byla vyhlášena 28. října 1918. Jenomže na jihu Čech nabraly události trochu rychlejší spád a republiku v některých městech slavili už 14. října.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »