Co dělám v rozhlase:
Do redakce Českého rozhlasu České Budějovice jsem nastoupil externě v lednu 2017 jako kulturní redaktor. Krátce poté jsem začal naplno pracovat v redakci zpravodajství a tato nevšední dráha plná zážitků trvala sedm let.
Nyní působím na stanici jako moderátor, který má primárně na starosti rozhovory s hosty. Zároveň se podílím na diskuzně-publicistickém pořadu Přímá řeč. Práce v rozhlase je pro mne obrovskou ctí a velikou výzvou zároveň.
Před rozhlasem:
Narodil jsem se v jihočeské metropoli a jako správný patriot bez Černé věže dlouho nevydržím. Vystudoval jsem Česko-anglické gymnázium v Českých Budějovicích a poté absolvoval obor dějin umění na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity.
Ještě na střední škole jsme s kamarády založili rockovou kapelu VEES, se kterou jsme několik let jezdili napříč celou republikou. Během studií jsem si přivydělával různými druhy profesí, od tlumočníka až po truhláře. Nakonec jsem zakotvil u rozhlasového povolání a doufám, že to tak ještě nějaký čas vydrží.
Co mě baví:
Kultura, příroda a sport. Rozmanitá krajina jižních Čech poskytuje ideální prostor pro odpočinek všeho druhu. Kromě rozhlasové práce se věnuji taky komentování hokejových zápasů. Mou další velkou vášní je pak hra na kytaru a tvorba hudby obecně.
Všechny články
-
Petr Muk měl v sobě pěvecký i tvůrčí talent odjakživa, vzpomíná kamarád a spoluhráč Petr Kučera
Hlas jako zvon, na svou dobu nevídaný a originální projev, ale také velké srdce. Tak lidé vzpomínají na zpěváka Petra Muka. Narodil se 4. února 1965 v Českém Krumlově.
-
Před otáčivým hledištěm pořád číhají nástrahy, každá tma je totiž jiná, popisuje herec Tomáš Drápela
Tomáš Drápela patří k nejdéle sloužícím členům činohy Jihočeského divadla. Jeho angažmá trvá už skoro 23 let. Pravidelně také spolupracuje na četbách pro Český rozhlas.
-
Jihočeští vědci poprvé pořádají kurz, na kterém lidem ukáží, co všechno zkoumají na Šumavě
Věděli jste, že krásy Národního parku Šumava můžete poznávat i díky speciálním kurzům univerzity třetího věku? Sérii sedmi přednášek a dvou exkurzí povedou přírodovědci.
-
Společenská pravidla se rozvolňují. I z toho pramení nárůst agresivity u dětí, uvažuje psychiatr
Velkému tlaku podle odborníků v současnosti čelí duševní zdraví dětí a mladistvých. S tím souvisí i nárůst případů agresivity, se kterou jsme se dříve nesetkávali.
-
Vedení Budějovic odmítlo rekonstrukci Domu umění, zároveň ale nemá v plánu galerii přesunout
Vedení Českých Budějovic odmítlo zahájit chystanou rekonstrukci Domu umění. Argumentuje nedostatkem peněz v rozpočtu. Kurátor Michal Škoda proto v galerii letos skončí.
-
Rekordní počet vinařů, kteří hospodaří udržitelně, přivítá festival Bottled Alive v Táboře
Německo, Itálie, Portugalsko nebo Francie – vinaři z různých zemí se o druhém únorovém víkendu představí v Táboře. Na osmý ročník festivalu Bottled Alive jich přijede 140.
-
Průměrná starobní penze vzrostla o bezmála 360 korun, pracující senioři budou mít vyšší čistou mzdu
Důchody se zvýšily. Průměrná starobní penze vzrostla o bezmála 360 korun měsíčně. Penzisté naposledy hromadně dostali do poštovních schránek valorizační oznámení.
-
Utíkej, schovej se, bojuj. Tři základní kroky při setkání s ozbrojeným útočníkem
Útoků a výhružek na školách v Česku bohužel přibývá. Rychlá a profesionální reakce ale může v takových případech zabránit ztrátám na lidských životech.
-
Projektový tým České Budějovice – Evropské hlavní město kultury 2028 nabídne letos téměř dvacet akcí
České Budějovice budou v roce 2028 Evropským hlavním městem kultury. Kandidatura a přípravy už přinesly nespočet akcí, další přichystal projektový tým na letošní rok.
-
Při úzkostech a depresích může pomoci i jednoduchá mobilní aplikace. Odborníků je nedostatek
Zhruba tři lidé za jeden den si v Česku podle aktuálních průzkumů zkusí sáhnout na život. Na vině jsou problémy s psychickým zdravím. Často přitom stačí jednoduchá pomoc.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »