O pořadu Písničky pro radost

Písničky na přání

Pořad vyhrazený hudebnímu žánru dechovka a gratulacím. Dlouhodobě nejposlouchanější program Českého rozhlasu České Budějovice.

Citlivě přednesená gratulace k narozeninám, svátku či svatebnímu výročí doplněná oblíbenou písničkou z žánru dechovky či lidové hudby je pro mnoho posluchačů tím nejlepším dárkem. Pro tisíce ostatních je pak pořad balzámem na duši i společenskou kronikou. 

Posluchači viděli moderátory při práci a užili si i koncerty. Budějovický rozhlas otevřel své dveře

Den otevřených dveří Českého rozhlasu České Budějovice. Martin Hlaváček odbavuje živě Písničky pro radost s publikem

Stovky lidí přilákal Den otevřených dveří Českého rozhlasu České Budějovice. Návštěvníci na vlastní oči viděli, jak se připravuje rozhlasové vysílání, a mohli se setkat s oblíbenými moderátory a redaktory.

Obrovský zájem o Písničky pro radost dokládá jeho neustálá naplněnost a obsazenost na téměř dva měsíce dopředu. Nadále se budeme držet modelu, kdy k jedné písni přiřazujeme dvě, nejvýše tři gratulace, aby zbylo co nejvíce prostoru pro hudbu. 

Rozhlasové gratulace jsou zdarma, objednávat je lze na webu prostřednictvím elektronického formuláře níže, poštou, nebo přímo v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 v Českých Budějovicích (PSČ 370 01).
Navíc je možné od 11 do 12 hodin poslat oblíbenou písničku svým blízkým také zavoláním na číslo 22 155 4411 během vysílání. 

Elektronický formulář:

OBJEDNÁVKA A OBSAZENOST
Gratulaci si můžete objednat kliknutím na volný, černě označený termín v níže umístěném kalendáři. Obrátíte-li se na nás nejméně jeden až dva měsíce před termínem, kdy má být gratulace zveřejněna, vyřídíme žádost k vaší spokojenosti. Červeně jsou označeny dny, na které již z kapacitních důvodů není možné objednávat gratulace.

KVĚTEN 2019
Po Út St Čt So Ne
- - 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 - -
ČERVEN 2019
Po Út St Čt So Ne
- - - - - 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ČERVENEC 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 - - - -

Žádáme vás, vážení posluchači, abyste respektovali vyhlášenou obsazenost a na zaplněné termíny již do PPR gratulace nezasílali - opravdu je nemáme kam dávat. Ten, kdo přesto gratulaci na obsazený termín pošle a neuvede na sebe žádný zpětný kontakt, abychom mu oznámili přesun, se gratulace ve vysílání bohužel nedočká. Neustále totiž chodí žádosti s dovětkem „ještě to tam dejte“. Nedáme, z pořadu se nesmí stát „čtení pro radost“, musí zbýt časový prostor na písničky, o které hlavně v tomto pořadu jde. Děkujeme za pochopení, za oddělení Písniček pro radost Zdeněk Voráč.

Historie pořadu:
Začal se vysílat na sklonku 60. let. K nezapomenutelným osobnostem spojeným s tímto pořadem patří především hlasatel Zdeněk Jech, který byl ikonou Písniček pro radost přes třicet let. Na přípravě pořadu se za ta léta vystřídalo pochopitelně mnoho osobností. Jmenujme alespoň Mílu Hermanovou, Bohumilu Steinbauerovou, Evu Skabalíkovou, Ivanu Šimánkovou či Marii Kotrbovou. 

Pravidla pořadu 

1. Pořad Písničky pro radost je vyhrazen pouze hudebnímu žánru dechovka (případně folklor). Písemná přání spolu s žádostí o zahrání písničky jiného žánru můžete v našem vysílání také předat, nabízíme možnost využít k tomuto účelu pořad Melodie podvečera.

2. Výběr hudby do Písniček pro radost a Melodií podvečera zajišťuje hudební redakce Českého rozhlasu. Rozhodující informací je údaj o tom, zda si přejete dechovku, nebo jiný žánr. Uvedete-li v žádosti navíc také alespoň tři konkrétní písničky, které by jubilanta potěšily, přihlédneme k vašemu tipu. 

3. Žádáte-li o změnu termínu odvysílání již objednané gratulace, obracejte se na nás vždy telefonicky (221 554 450). Při klasickém písemném kontaktu se zbytečně prodlužuje vyřízení změny a narůstají i další administrativní úkony. 

4. Pokud budete objednávat gratulaci, nezapomeňte uvést tyto údaje:
Celé jméno a příjmení jubilanta
Bydliště jubilanta (stačí obec)
Datum odvysílání gratulace
Předmět gratulace (narozeniny, svátek, svatební výročí)
Text blahopřání (co a kdo přeje - gratulanti) 

5. Podmínky hudební redakce Českého rozhlasu České Budějovice:
- odvysílání je zdarma
- oslavencům hrajeme v den výročí či svátku
- jednomu oslavenci hrajeme maximálně jednu písničku
- přesuny na jiné termíny jsou možné pouze výjimečně, a to nejvýše v rozmezí jeden týden
- vyhrazujeme si právo upravit a zkrátit text gratulace
- vyhrazujeme si právo na konečný výběr hudby
- změna formulace textu či zařazení jiné než požadované písničky není důvodem k reklamaci ani k opakování gratulace, protože z kapacitních důvodů nelze vyhovět všem a je třeba zachovat pestrost ve výběru hudby
- každá objednávka gratuluce musí být adresována pouze jednomu jubilantovi, seznamy jubilantů nepřijímáme 

Upozornění: Současná legislativa nám neumožňuje pořizování a poskytování záznamů pořadu Písničky pro radost a Melodie podvečera. Děkujeme za pochopení.  

Zařazování gratulací v Písničkách pro radost:
Už dlouhá léta řadíme jubilanty vzestupně podle věku, tedy od nejmladších k nejstarším. Ale – často si přejete stejnou písničku pro jubilanty s velkým věkovým rozdílem. Pak tato přání pochopitelně spojujeme a gratulace tak zazní dříve, než starší jubilant čeká.
Proto prosíme: nespoléhejte na toto pravidlo a pokud máte zadánu gratulaci pro sebe či pro své blízké, poslouchejte pozorně hned od začátku. Vaše přání skutečně může zaznít kdykoli. Toto se týká i přání k svátkům či k svatebním výročím.
Příklad: „Sokolíky“ mohou gratulanti v jednom dni chtít pro dvacetiletého mladíka i pro osmdesátiletého pána. Přání a píseň tedy zazní hned na začátku, i když starší pán by své přání očekával třeba až po 12. hodině. Opravdu tedy poslouchejte pořad celý, vždyť proto je pro vás připravujeme a vysíláme.