Topinamburové chipsy

Topinambury jsou zdravější náhražkou brambor. Mají méně škrobu a vlákniny, neobsahují mnoho kalorií, ale příjemně zasytí. Zkuste v troubě pečené chipsy podle výživové poradkyně Štěpánky Kutišové.

Ingredience
 • topinambury
 • olivový olej
 • hrubá sůl

Topinambury důkladně omyjeme kartáčem a nakrájíme na velmi tenká kolečka. Položíme na plech s pečicím papírem, pokapeme olivovým olejem, posypeme hrubou solí a sušíme ve vyhřáté troubě na 150 stupňů asi hodinu.

Občas chipsy otočíme. Dáváme pozor, aby se nespálily. Topinamburové chipsy připravujeme z většího množství, při sušení se scvrknou zhruba o polovinu.

Související

 • Pečená mrkev s koriandrem

  Velmi zdravou přílohou může být pečená mrkev. Okořeňte ji koriandrem, který je zdrojem látek pomáhajících v boji proti rakovině, diabetu, obezitě a srdečním chorobám.

 • Ohnivé aztécké arašídy s kakaem

  Arašídy patří mezi potraviny s prokázanými pozitivními účinky na lidské zdraví. Jako drobnou delikatesu můžete připravit ohnivé arašídy. Recept nabízí výživová poradkyně.

 • Zapečená růžičková kapusta

  Mezi nejzdravější potraviny patří kapusta. Velmi jednoduchým jídlem, které se hodí jako předkrm, příloha i lehká večeře, je zapečená růžičková kapusta.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.