Pečená mrkev s koriandrem

Velmi zdravou přílohou může být pečená mrkev. Okořeňte ji koriandrem, který je zdrojem látek pomáhajících v boji proti rakovině, diabetu, obezitě a srdečním chorobám, radí odbornice na zdravou výživu Štěpánka Kutišová.

Ingredience
 • asi ¾ kilogramu opraných karotek
 • 2 polévkové lžíce rozpuštěného přepuštěného másla (ghí)
 • 2 polévkové lžíce drcených koriandrových semínek
 • špetka soli

Předehřejeme troubu na 170 stupňů.

Umyté karotky potřeme rozpuštěným máslem, posypeme koriandrovými semínky a solí. Rozložíme na pečicí papír na plechu.

Pečeme a každých 15 až 20 minut karotky otočíme. Celkem pečeme asi 40 minut, než půjdou snadno rozkrojit nožem.

Vyjmeme z trouby a podáváme.

Související

 • Pečená rýže s houbami v troubě

  Jako zdravou lehkou večeři, případně i přílohu k masu můžete podávat pečenou rýži s houbami. Příprava je snadná. Recept nabízí výživová poradkyně Štěpánka Kutišová.

 • Zapečená růžičková kapusta

  Mezi nejzdravější potraviny patří kapusta. Velmi jednoduchým jídlem, které se hodí jako předkrm, příloha i lehká večeře, je zapečená růžičková kapusta.

 • Pečená dýně jako příloha

  Dýně prospívá trávení, doporučuje se i při různých chorobách. Můžete ozvláštnit svůj jídelníček a připravit z ní chutnou přílohu. Recept je velmi jednoduchý.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...