Sotýrovaný římský salát se sezamovými semínky

Nejvyšší podíl živin mezi saláty má salát římský. V porovnání s ledovým obsahuje například pětkrát více vitaminu C. Pro použití v kuchyni je tedy velmi vhodný, dá se i tepelně upravovat. Vyzkoušejte recept Štěpánky Kutišové, odborné garantky pořadu Přírodní lékárna.

Suroviny:
500 gramů nasekaného římského salátu
1 lžíce nasekaného česneku
1,5 lžíce oleje
1 lžíce světlé sójové omáčky
1 lžíce japonského rýžového vína
½ lžíce javorového sirupu
½ lžičky oleje z opražených sezamových semínek
½ lžičky opražených sezamových semínek
sůl

V menší misce smícháme sójovou omáčku, víno, sirup, sůl a odložíme. Na vysokém plameni rozehřejeme velkou pánev. Přilijeme olej (nejlépe avokádový). Okamžitě přidáme česnek a za stálého míchání jej několik vteřin smažíme.

Přidáme nasekaný římský salát. Zhruba minutu jej smažíme, jen do zteplání. Přimícháme připravenou omáčku. Suroviny 30 až 45 vteřin za stálého míchání sotýrujeme (rychle přehazujeme). Salát by měl být stále jasně zelený a trochu křupavý.

Přendáme obsah pánve do velké servírovací mísy. Zastříkneme sezamovým olejem a posypeme sezamovými semínky. Podáváme v lůžku ze syrových listů římského salátu a plátků rajčat.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...