Skořicový čaj

Skořice patří mezi nejsilnější antioxidanty, skvěle poslouží mimo jiné k posílení organismu. Proto bychom měli šálek kávy alespoň občas vyměnit za skořicový čaj. Jak ho připravit, poradila Štěpánka Kutišová v pořadu Přírodní lékárna.

Tři plné čajové lžičky rozemleté skořice rozmíchejte s půl lžící jedlé sody v litrové konvici. Zalijte vařící vodou a nechte stát, dokud voda nevychladne. Roztok přeceďte, zbavte sedliny a přikryjte pokličkou a dejte chladit do lednice.

Pijte po jednom čtvrtlitrovém hrníčku čtyřikrát denně. Po dvou až třech týdnech dávku můžete snížit na jeden až dva šálky denně. Účinně funguje i celá skořice vyvařená ve vodě.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...