Skořicový čaj

Skořice patří mezi nejsilnější antioxidanty, skvěle poslouží mimo jiné k posílení organismu. Proto bychom měli šálek kávy alespoň občas vyměnit za skořicový čaj. Jak ho připravit, poradila Štěpánka Kutišová, odborná garantka pořadu Přírodní lékárna.

Ingredience
 • 3 lžičky mleté skořice
 • půl lžíce jedlé sody
 • 1 litr vroucí vody

Tři plné čajové lžičky rozemleté skořice rozmíchejte s půl lžící jedlé sody v litrové konvici. Zalijte vařící vodou a nechte stát, dokud voda nevychladne.

Roztok přeceďte, zbavte sedliny a přikryjte pokličkou. Dejte chladit do lednice.

Pijte po jednom čtvrtlitrovém hrnečku čtyřikrát denně. Po dvou až třech týdnech dávku můžete snížit na jeden až dva šálky denně.

Účinně funguje i celá skořice vyvařená ve vodě.

Související

 • Zlaté mléko

  Elixírem zdraví je zlaté mléko. Obsahuje totiž koření, díky kterému detoxikuje játra, zvyšuje imunitu a likviduje záněty. Recept připomněla Štěpánka Kutišová.

 • Čajové sušenky s medem a meruňkami

  Čaj má blahodárné účinky na lidské zdraví. K šálku nápoje si můžete připravit i sušenky s čajem a meruňkami. Svůj recept prozradila výživová poradkyně Štěpánka Kutišová.

 • Májská horká čokoláda

  Blahodárným nápojem pro náš organismus může být horká čokoláda s kajenským pepřem a skořicí. Připravte si ji podle receptu výživové poradkyně Štěpánky Kutišové.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.