Ředkvičky s tvarohem

Starým domácím prostředkem proti nachlazení jsou ředkvičky. Připravit z nich můžeme třeba jednoduchou tvarohovou pomazánku podle receptu Štěpánky Kutišové z pořadu Přírodní lékárna.

Suroviny:
1 svazek ředkviček
150 gramů nízkotučného nebo střednětučného tvarohu
2 lžíce kokosové nebo zakysané smetany
bylinková sůl
1 lžička sekané petrželky
1 lžíce řeřichy

Ředkvičky omyjeme a nastrouháme na velice tenké plátky. Tvaroh rozmícháme se zakysanou smetanou a ochutíme bylinkovou solí. Ředkvičky promícháme se sekanou petrželkou a tvarohem. Pokrm posypeme řeřichou.

Související

  • Pečené kuře s rozmarýnem

    Rozmarýn je bylinka, která dodává lahodnou chuť pokrmům, ale také má mnohé pozitivní účinky na lidské zdraví. Její sílu můžete využít třeba při pečení kuřete.

  • Grilovací omáčka z červeného rybízu

    Rybíz je skvělým zdrojem vitaminu C a vlákniny a dobrým zdrojem vápníku, železa, draslíku a vitaminů A a B. Zkuste z něj připravit omáčku k masu podle Štěpánky Kutišové.

  • Zelný salát kimchi

    Korejské kimchi je legendární. Je bohaté na probiotické bakterie, které podporují imunitní systém a trávení, zvyšují využití živin z jídla a mají další pozitivní účinky.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová