Pečená treska s bylinkami a rajčaty

Rybí maso dodá organismu značnou část potřebné denní dávky bílkovin, dostatek vitaminu B12 i jódu. Zkuste třeba tresku podle receptu Štěpánky Kutišové, odborné garantky pořadu Přírodní lékárna.

Suroviny:
2 filety z tresky bez kůže
2 dobře uzrálá rajčata pokrájená na plátky
1 větší špetka sušené bylinkové směsi
sůl, pepř

Rozehřejeme troubu na 200 stupňů. Kousky ryby položíme na čtverce alobalu, které by měly asi o 4 centimetry přečnívat. Okraje zahneme tak, aby vytvořily mělké misky, a položíme je na pekáč.

Na každý filet položíme plátek rajčete a okořeníme špetkou sušených bylinek, dosolíme, opepříme. Pečeme zhruba 12 minut, dokud nebude ryba hotová. Upečené maso je neprůhledně bílé.

Opatrně přeneseme na dva předehřáté talíře, stáhneme ryby z alobalu, polijte vypečenou šťávou a můžeme podávat.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...