Kaštany v čokoládě

Jedlé kaštany, které se pyšní skvělou chutí, pikantní vůní a velkou léčivou silou, můžete sehnat i v českých supermarketech. Využívají mimo jiné při přípravě dezertů a zákusků. Zkuste kaštany v čokoládě podle receptu výživové poradkyně Štěpánky Kutišové.

Ingredience
 • 500 gramů uvařených jedlých kaštanů
 • med, nebo javorový sirup
 • hořká čokoláda

Uvařené kaštany prolisujeme a smícháme s menším množstvím medu, nebo javorového sirupu.

Vytvoříme hustou hmotu a uděláme z ní váleček, který nakrájíme na stejnoměrné kousky. Potom tvoříme kuličky zašpičatělé do tvaru kaštanu.

Napichujeme je na špejle a namáčíme do rozpuštěné hořké čokolády. Polevu necháme zaschnout na roštu nebo obráceném cedníku.

Související

 • Rozpečené medové fíky

  Fíky patří mezi nejstarší léčebné plody Orientu. Doporučovali je již egyptští léčitelé 1500 let před naším letopočtem. Chutnají čerstvé, ale můžete je třeba také rozpéct.

 • Čokoládová bábovka z červené řepy

  Zdravý dezert, na kterém si mohou pochutnat i diabetici. To je bábovka podle receptu výživové poradkyně Štěpánky Kutišové. Do těsta přidává červenou řepu a sladí stévií.

 • Amarantové lívance s ovocem

  Nejvíc bílkovin ze všech obilovin a také mnoho vlákniny obsahuje amarant. Je vhodné tedy mouku z této plodiny využít při pečení. Hodí se třeba na přípravu lívanců.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?