Hledáte nový recept na jídlo z brambor? Zkuste bramborku s mákem

Na dosud neznámé a přitom vynikající jídlo narazil před nedávnem kuchař Petr Stupka. Bramborka jej natolik zaujala, že si od maminky svého kamaráda vyžádal recept pro Kuchařské čarování. Vyzkoušejte i vy pečený plát bramborového těsta chuti jemného bramboráku posypaný mákem.

Suroviny:
10 velkých brambor
2 vejce
1 hlavička česneku
250 mililitrů mléka
půl kostky droždí
majoránka, sůl
polohrubá mouka na zahuštění

Polovinu brambor předem uvaříme a i se syrovými bramborami nastrouháme. Přidáme prolisovaný česnek, vejce, majoránku a sůl.

Zvlášť v mléce z droždí připravíme kvásek a poté jej vmícháme do bramborové hmoty. Podle potřeby zahustíme moukou.

Pekáč vymažeme máslem nebo sádlem a vysypeme mákem. Do pekáče dáme těsto a ještě jej zasypeme mákem. Pečeme na 180 stupňů 20 až 25 minut.

autor: Petr Stupka

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.