Velikonoční tvarohovka – rychlá variace na mazanec

Rychlou variantu mazance nebo starodávného syrného koláče, který se pekl o Velikonocích, vyzkoušel Petr Stupka v Kuchařském čarování. „Tvarohovku zvládne každý a pro skvělou dobrotu nemusí trávit u plotny půl dne,“ komentuje.

Suroviny:
250 gramů měkkého tvarohu
2 vejce
8 polévkových lžic oleje
12 lžic mléka
150 gramů cukru krupice
2 vanilkové cukry
kůra z jednoho citronu
500 gramů polohrubé mouky
jeden a půl sáčku kypřícího prášku do pečiva
300 gramů ovoce a ořechů - rozinky, sekané mandle, kandované ovoce

Tvaroh, vejce, olej, mléko, cukr a citronovou kůru s vanilkovým cukrem smíchejte pečlivě ve stejnorodou hmotu.

Do mouky rozmíchejte prášek do pečiva a nasypte rozinky, mandle a kandované ovoce. Mouku pak postupně vmíchejte do tvarohového základu a míchejte tak dlouho až se těsto přestane lepit.

Těsto vložte do olejem vytřené formy, mokrou stěrkou ho urovnejte a pečte v troubě při 180 stupních přes půl hodiny. Zda je tvarohovka upečená, zkontrolujte špejlí.

Související

  • Beránek, mazanec, velikonoční cop

    K Velikonocům patří sladké dobroty. Osvědčené recepty na tradiční mazanec, beránka nebo cop nabízí Petr Stupka. Upečte je, rozhodně jsou lepší než zajíci z rádoby čokolády.

  • Delikatesy z jehněčího masa

    Jehněčí maso od pradávna patřilo k oslavě jara a nového života. V současné době se ho ale u nás konzumuje pohříchu málo, což je velká škoda.

  • Domácí bramborové krokety z odpalovaného těsta

    Mezi oblíbené přílohy patří bramborové krokety. Nemusíte přitom vždy kupovat předem připravené a mražené. Zkuste vlastní domácí. Jak na to, poradil Petr Stupka.