Kuchařská kouzla se sýrem

Hlavní surovinou pro Kuchařské čarování Petra Stupky bude sýr, především pak sýr přírodní, tedy tvaroh, riccota, mozarella a další. Bude nadívat kuřecí prsíčka, zapeče sýr ve slaném i sladkém koláči a vykouzlí i pěknou řádku pomazánkových variací.

autor: Petr Stupka | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Sýrové biftečky

    Variace na oblíbený smažený sýr s možností mnoha proměn. To jsou sýrové biftečky, které rád připravuje kulinář Petr Stupka. Vyzkoušejte jeho recept.

  • Houbová omáčka se sýrem a pórkem

    Pokud se z lesa vrátíte s košíkem plným hub, zkuste připravit jednoduchou omáčku. Kulinář Petr Stupka nabízí svůj recept na jídlo, do kterého patří také pórek a sýr.

  • Sýrová roláda

    Rolovat nemusíte jenom plát masa, zkuste připravit roládu ze sýra. Stačí pár suroviny a máte zajímavou chuťovku pro návštěvy. Recept nabízí kulinář Petr Stupka.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.