Domácí müsli tyčinky

Nekupujte müsli tyčinky v obchodech. Často nejsou zdaleka tak zdravé, jak si lidé myslí, bývá v nich například zbytečně mnoho sladidel. Pokud si je připravíte doma, budete mít jistotu, že jsou skutečně kvalitní. Jak na to? Poradila Štěpánka Kutišová v pořadu Přírodní lékárna.

Suroviny:
2 šálky ovesných vloček
1 šálek ořechů, mandlí a semínek
1 šálek sušeného nesířeného ovoce
1 zralý banán
špetka soli
lžička skořice
60 gramů medu
60 mililitrů kokosového oleje

Vločky, nahrubo nasekané ořechy a semena nasypeme na plech vyložený pečicím papírem a necháme v troubě zahřáté na 180 stupňů asi na 10 minut opražit lehce dozlatova. Mezitím na menší kousky nasekáme sušené ovoce a rozmixujeme banán.

V míse pak smícháme opražené vločky, ořechy a semena, sušené ovoce, banán, sůl, skořici, med i rozpuštěný olej. Směs rozprostřeme do asi osmimilimetrové výšky na plech vyložený pečicím papírem. Rukama co nejvíce utlačíme, aby se suroviny dokonale spojily, a pečeme při 180 stupních asi 30 minut.

Po vychladnutí krájíme tyčinky, které uchováváme v uzavřené dóze, abychom zabránili navlhnutí.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?