Ranní sklenka limetkové šťávy pomůže kuřákům zbavit se závislosti na nikotinu

Limetky

Zelený plod stromu citroníku kyselého, to je limeta. Může být sladká i kyselá. Obvykle obsahuje více cukru a kyseliny citronové než citrony a na chuť bývá kyselejší a ostřejší.

Limetky pocházejí nejspíše z jihovýchodní Asie. Ve 13. století je přivezli arabští Maurové do Španělska, odkud se rozšířily po celé jižní Evropě. Na své lodi je vezl i Kolumbus během druhé plavby do Ameriky v roce 1493.

Lidé je konzumují už stovky let, protože dodávají organismu cenný vitamin C a chrání proti kurdějím. Výzkumy prokázaly, že zelenina a ovoce bohaté na vitamin C pomáhají snížit rizika úmrtí na řadu nemocí, včetně srdečních chorob, mrtvice a rakoviny.

Limetka je darem i pro lidi se srpkovitou anémií. Muži, kteří trpí touto závažnou dědičnou chorobou, se dožívají pouhých 42 let, ženy 48 let. Limetka však výrazně snižuje horečnaté a bolestivé stavy a hospitalizaci u dětí.

Každý rok zemře více než 600 tisíc lidí na malárii. Jde o parazitickou nemoc, na kterou se aplikuje široké spektrum vysoce toxických léků. Nedávná studie zjistila, že kombinace těchto léků s limetkovou šťávou účinně podporuje vyčistění organismu od parazita, zvláště u nekomplikovaných případů.

Ani cholera není vymýcenou nemocí a ročně si vyžádá na 120 tisíc lidských životů. Při její epidemii v západoafrických vesnicích se zjistilo, že pití limetové šťávy k hlavnímu dennímu jídlu chrání před nákazou.

Limeta podporuje dezinfekci vody a také jídla. Jedna studie sledovala vliv na dezinfekci populárního latinskoamerického jídla ze syrových ryb a mořských plodů, takzvaného ceviche, které běžně obsahuje patogeny z ryb. Limetka dokázala kompletně sanovat tuto stravu.

Nečekaná pozitiva má i pro kuřáky, kteří se zbavují své závislosti. Limetová šťáva se ctí obstála při porovnání účinku s nikotinovou žvýkačkou. Můžeme tedy každému, kdo chce udělat základní krok pro své zdraví a vzdát se kouření, doporučit pravidelnou ranní sklenku limetkové šťávy s čistou vodou.


Polévka z černých fazolí s limetkou a římským kmínem

Suroviny:
4 šálky uvařených černých fazolí
1 lžíce olivového oleje
1 lžíce mletého římského kmínu
1 šálek nasekané bílé cibule
1 šálek nasekané mrkve
½ šálku nasekané červené papriky
3 šálky zeleninového vývaru
¼ šálku nasekaných chilli papriček
¼ šálku + 2 polévkové lžíce čerstvě vymačkané šťávy z limety
2 stroužky nasekaného česneku
3 stroužky limety
nasekaný čerstvý koriandr nebo petrželka na ozdobu
sůl

Polévka

V hrnci s nepřilnavým povrchem rozehřejeme na středním plameni olivový olej. Přidáme kmín a necháme jej zhnědnout, dáváme však pozor, abychom jej nespálili. Přidáme nasekanou cibuli, mrkev, česnek, papriku a pomalu osmahneme dohněda.

V mixéru či robotu rozmixujeme fazole se třemi šálky vývaru. Přilijeme zeleninovou směs společně s chilli papričkami, přidáme šťávu z limetky a mixujeme dohladka. Směs vrátíme do hrnce a zahříváme, dokud nezhoustne.

Osolíme dle chuti, navrch ozdobíme stroužkem limety a nasekaným koriandrem, případně lžičkou kokosového mléka nebo kysané smetany.

Spustit audio

Související