Levandulový chia pudink s borůvkovým smoothie

Nejmodernějším pokrmem ze zdravých chia semínek jsou takzvané chia pudinky, husté nevařené krémy. Existuje mnoho variací, výživová poradkyně Štěpánka Kutišová nabízí svůj recept s příchutí levandule a borůvek.

Ingredience
 • 5 lžic chia semínek
 • 400 mililitrů alternativního mléka (kokosové, mandlové)
 • 1 větvička levandule
 • dle chuti lžička medu, nebo rozmačkaný banán
 • 3 hrsti mražených borůvek a 50 mililitrů alternativního mléka

Vezmeme si dvě skleničky. Do každé dáme dvě a půl lžíce chia semínek. Zasypeme levandulí a do každé sklenice nalijeme 200 mililitrů mléka. Máme-li radši sladší, přidáme lžičku medu, nebo kousek rozmačkaného banánu. Pořádně promícháme a dáme do ledničky.

Pokud máme čas, tak asi za hodinu směs ve skleničce opět promícháme. Chia semínka mají tendenci jít ke dnu a nenasát celou vláhu z mléka.

Necháme v lednici přes noc. Ráno by měl být pudink tuhý.

Do mixéru vložíme borůvky, zalijeme mlékem a rozmixujeme. Mléka dáme opravdu jen trochu, aby se snadněji rozmixovaly borůvky, ale smoothie zůstalo hustší. Tuto směs nalijeme na chia pudink a podáváme.

Související

 • Borůvkové detoxikační smoothie

  Tento nápoj pasoval léčitel Anthony Williams na vůbec nejefektivnější prostředek, jak se zbavovat těžkých kovů. Doporučuje ho i výživová poradkyně Štěpánka Kutišová.

 • Pohárky s malinami

  Recept na jednoduchý, rychlý a zároveň velmi chutný dezert poslala do pořadu Dámská jízda paní Lenka z Hůr. Nechce se vám péct? Zkuste připravit pohárky s malinami.

 • Štěpánčiny ananasové sušenky

  Mezi exotické ovoce s prokazatelně pozitivními účinky na naše zdraví patří ananas. Nejlepší je syrový, ale můžete ho využít třeba pro zpestření sušenek.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.