Kuřecí jáhlové rizoto

Mezi velice výživné suroviny patří jáhly. Jsou bezlepkové a obsahují mnoho zdraví prospěšných látek. Pokrmy z nich jsou proto vhodné pro rekonvalescenty, studující, pracující, stresované a vyčerpané jedince. Přemýšlíte, co z jáhel uvařit? Zkuste třeba jednoduché rizoto.

Nakrájenou cibuli osmažíme na oleji, přidáme proprané jáhly a vše krátce opražíme. Potom zalijeme horkou vodou v poměru 1:2 (jáhly:voda), osolíme a vaříme do měkka. Hotové jáhly by měly být sypké.

Mezitím na oleji osmažíme kuřecí prsíčka nakrájená na tenké nudličky, přidáme nakrájené papriky, rajčata, zalijeme trochou vody, osolíme a krátce dusíme, až se vypaří přebytečná voda. Nakonec vmícháme jáhly, dochutíme majoránkou, pepřem a čerstvou pažitkou.

Rizoto podáváme se zeleninovým salátem, případně dochutíme malým množstvím parmazánu. Vyzkoušet můžeme i verzi s kari a kurkumou.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.