Kuřecí jáhlové rizoto

Mezi velice výživné suroviny patří jáhly. Jsou bezlepkové a obsahují mnoho zdraví prospěšných látek. Pokrmy z nich jsou proto vhodné pro rekonvalescenty, studující, pracující, stresované a vyčerpané jedince. Přemýšlíte, co z jáhel uvařit? Zkuste třeba jednoduché rizoto.

Nakrájenou cibuli osmažíme na oleji, přidáme proprané jáhly a vše krátce opražíme. Potom zalijeme horkou vodou v poměru 1:2 (jáhly:voda), osolíme a vaříme do měkka. Hotové jáhly by měly být sypké.

Mezitím na oleji osmažíme kuřecí prsíčka nakrájená na tenké nudličky, přidáme nakrájené papriky, rajčata, zalijeme trochou vody, osolíme a krátce dusíme, až se vypaří přebytečná voda. Nakonec vmícháme jáhly, dochutíme majoránkou, pepřem a čerstvou pažitkou.

Rizoto podáváme se zeleninovým salátem, případně dochutíme malým množstvím parmazánu. Vyzkoušet můžeme i verzi s kari a kurkumou.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...