Mák má mnohem více vápníku než mléko. Využijte toho

Nebojme se potravinářského (olejného) máku. Naše tělo po jeho konzumaci nedojde žádné újmy ani závislosti, neboť obsah morfia, kodeinu a dalších narkoticky působících látek je v makových semenech, která tradičně používáme, velmi malý. Neoprávněné obavy spojené se zneužitím rostliny máku setého však vedly řadu států k zákazu jeho pěstování. Pokud chcete nějakému zahraničnímu hostu nabídnout něco velmi zvláštního a typického, ukažte na makovou buchtu!

Mák se takto stal převážně slovanskou pochoutkou a Česká republika je králem v jeho pěstování. Například v roce 2008 vypěstovala celých 62 procent světové produkce potravinářského máku. Jakkoli je pro naši středoevropskou oblast typické namodralé semeno, barevných odrůd existuje mnoho. V poslední době roste zájem o semena bílá nebo růžová.

Mák je skutečnou domácí „superpotravinou“! Jedná o rostlinu s bezkonkurenčně nejvyšším množstvím přirozeně se vyskytujícího vápníku. Navíc s vyšší mírou vstřebatelnosti než u mléčných produktů. Vápník z bezpečného rostlinného zdroje je darem matky přírody, kterého bychom měli pravidelně využívat. Obsah vápníku v máku zhruba dvanáctkrát převyšuje mléko a třikrát sýry.

Kromě toho mák obsahuje mnoho dalších minerálů - železo, selen, mangan, zinek, draslík, hořčík, fosfor, ale také hodně vlákniny i rostlinných bílkovin. Dále je hodnotným zdrojem vitaminu E a také B vitaminů.

Pomůže tedy k posílení a vyživení organismu, proti osteoporóze, na zlepšení stavu vlasů, nehtů, zubů, na podporu organismu zápasícího s vyčerpáním a stresem, hodí se pro starší lidi i pacienty v rekonvalescenci. Mák příznivě ovlivňuje také dýchání, krvetvorbu a správnou funkci srdce a plic.

Za tímto účelem kupujte mák bez přídavku cukru a pokud možno, sami si ho čerstvě umelte. Mastné kyseliny v něm obsažené mohou podléhat oxidaci. Namletý mák hojně přidáváme do smoothies, ovesných kaší, jogurtů. Tradiční české recepty na přípravu makových lahůdek vzhledem k vysokému obsahu cukru, mouky a tuku upravujeme. Makové náplně pečeme na pečícím papíru bez těsta.

Makový dresink

Suroviny na ¾ šálku dresinku:
1 polévková lžíce dijonské hořčice
1 polévková lžíce olivového oleje
1 polévková lžíce medu
1 polévková lžíce sójové tamari omáčky
1 polévková lžíce citrónové šťávy
½ hrnku pomerančové šťávy
¼ hrnku bílého jogurtu
1 polévková lžíce makových semínek

Všechny ingredience smíchejte v malé zavařovací sklenici a dobře protřepejte. Dresink si můžete na několik dní uschovat v lednici.


Amarantový makovník

Suroviny:
150 gramů čerstvě mletého máku
80 gramů ovesné, 80 gramů pohankové a 80 gramů amarantové mouky
2 vejce
30-50 gramů palmového cukru nebo stévie
1-2 polévkové lžíce spařených nebo bio rozinek
½ čajové lžičky sody
minerálka s vyšším obsahem hořčíku
1 lžíce másla
sůl

Všechny mouky, cukr a sodu smíchejte v míse a osolte špetkou soli. Přidejte rozinky. Vejce rozšlehejte s trochou vody a postupně zapracujte do mouky a míchejte, až se dokonale spojí. Přidejte rozehřáté máslo a zapracujte. Nakonec přilijte minerálku a vypracujte těsto. Nalijte na pečicí papír a pečte při střední teplotě.