Kynuté angreštové koláče

Angrešt patří mezi zdraví prospěšné ovoce. Mimo jiné zbavuje odpadních látek, působí močopudně, posiluje cévy a vazivové tkáně, podporuje růst vlasů a tvorbu zdravé kůže. Využít ho můžete třeba do koláčů, o svůj recept se podělila výživová poradkyně Štěpánka Kutišová.

Suroviny na 10 kusů:
125 mililitrů rostlinného mléka
1 lžička kokosového cukru
½ kostky droždí
2 lžíce ořechového oleje
250 až 300 gramů celozrnné špaldové mouky
špetka soli
čerstvý angrešt na náplň

Drobenka:
50 gramů celozrnné špaldové mouky
2 lžíce kokosového cukru
2 lžíce ořechového oleje

Troubu předehřejeme na 170 stupňů. Začneme přípravou kvásku. Nadrobíme droždí do misky, zasypeme cukrem, zalijeme částí teplého mléka a pomocí vidličky zapracujeme a necháme vzejít na teplém místě.

V míse smícháme špaldovou mouku se špetkou soli, olejem, zbytkem mléka a kváskem. Vypracujeme těsto, které promneme ještě pomocí rukou. Necháme alespoň hodinu kynout.

Mezitím omyjeme angrešt a zbavíme jej stopek. Na drobenku rukama zpracujeme špaldovou mouku s kokosovým cukrem a ořechovým olejem.

Vykynuté těsto rozdělíme na 10 kousků, vytvarujeme koláčky, naplníme angreštem, posypeme drobenkou. Okraje potřeme rostlinným mlékem a dáme péct zhruba na 20 minut.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko