Americký koláč pouze z pěti ingrediencí

Pouhých sedmnáct minut zabere pečení jednoduchého amerického koláče. O recept na jeho přípravu se v pořadu Dámská jízda podělil kuchař Miroslav Dušek, který v minulosti vařil třem americkým prezidentům a nyní žije a pracuje v jižních Čechách.

Suroviny:
½ litru kondenzovaného mléka (klasické, ne karamelové)
6 celých vajec
šťáva a kůra z limetky

Na korpus:
sušenky (grahamové, máslové nebo jiné podle chuti)
máslo

Půl litru kondenzovaného mléka smícháme s šesti celými vejci a zhruba 200 mililitry limetkové šťávy. Je také dobré do směsi nastrouhat trochu limetkové kůry, dodá zajímavou chuť. Vše smícháme šlehačem.

Koláčovou formu si vyložíme korpusem z rozdrcených sušenek, které spojíme trochou másla. Na korpus nalijeme  směs z mléka a dáme do trouby. Pečeme na 140 až 150 stupňů po dobu 17 minut. Koláč musí zůstat uprostřed stále trochu povolený, ne úplně tuhý.

„Necháme přes noc vychladnout v lednici a máme fantastický dezert,“ uzavírá Miroslav Dušek.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.