Zvuková lázeň Jana Flégla tibetskými mísami a dalšími nástroji zklidňuje a harmonizuje lidskou duši
„Při zvukové lázni jsem intuitivně veden, kterou konkrétní tibetskou mísu, zvonek, činelky nebo jiný hudební nástroj mám vzít a kde přesně se zvukem pracovat. Na konkrétním místě se pracuje tak dlouho, dokud se daná čakra či místo na těle nezharmonizuje.“
„Tělo vnímá zvuk nejen ušima, ale i kostrou, lebkou, povrchem těla, a dokonce buňkami v očích, které registrují změny tlaku vzduchu. Zvuk a hudba působí navíc přímo do center emocí a synchronizují celé oblasti centrální nervové soustavy. Poslech zvuku mís uvádí tělo do stavu hlubokého uvolnění navozením hladin alfa a théta v mozku.“
To jsou slova pětačtyřicetiletého Jana Flégla, který zvukovou lázní tibetskými mísami, ale i zvonky Dilbu, činelkami Tingša, deštnými sloupy a dalšími nástroji pomáhá zklidňovat, uvolňovat, harmonizovat a zkrátka léčit lidskou duši.
Pochází sice z Jičínska v Podkrkonoší, ovšem poslední léta se usadil na jihu Čech a v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci a Třeboni zpřístupňuje zvukovou lázeň stále více lidem.
O tom, ale také o jeho druhé vášni i profesi cukrařině vypráví v rozhovoru pro cyklus Jihočeši.
Související
-
Díky manželce a jejím šikovným žáčkům se Václav Šimeček stal vedoucím souboru Třeboňští pištci
Osmdesáti let se dožívá Václav Šimeček, hudebník, učitel a spolu s manželkou Milenou zakladatel a vedoucí známého souboru zobcových fléten Třeboňští pištci.
-
Po klinické smrti a měsíci v kómatu najednou viděla budoucnost. Stala se z ní kartářka Moiga
Margareta Wagnerová žije v Českých Budějovicích, ale pod občanským jménem ji znají jen její nejbližší. Říká si Moiga. Věnuje se ezoterice, numerologii, vykládá karty.
-
Heda Vodičková vychovala tři generace zpěvaček. Přes třicet let spolupracovala se skladatelem Ebenem
Zpěvačka a sbormistryně dívčích pěveckých souborů Heda Vodičková působila v Třeboni a hlavně v Českých Budějovicích. A také se setkala se spoustou osobností ze světa hudby.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.