Raw višňový cheesecake s mandlovou krustou

Třešně tlumí bolest. Raději než po lécích, které se dnes běžne nadužívají, sáhněte po vaničce s těmito drobnými červenými plody a využijte je také při přípravě zdravých dezertů. O svůj recept se podělila dietoložka Štěpánka Kutišová v pořadu Přírodní lékárna.

Suroviny na mandlovou krustu:
5 lžic javorového sirupu
4 šálky mandlí
špetka soli

Suroviny na náplň:
1,5 šálku kešu ořechů namočených ve vodě na tři hodiny
¼ šálku + 2 dvě lžíce javorového sirupu nebo medu
½ lžíce vanilkového extraktu
¼ šálku + 2 lžíce kokosového oleje
1/3 šálku citronové šťávy
špetka soli

Suroviny na vrchní vrstvu:
1,5 šálku kešu ořechů namočených na tři hodiny
2 šálky třešní bez pecek
¾ šálku + 2 lžíce javorového sirupu nebo medu
¼ šálku citronové šťávy
½ lžíce vanilkového extraktu
¼ šálku + 2 lžíce kokosového oleje
špetka soli

Na spodní krustu rozmixujeme mandle v mixéru nebo robotu. Přidáme sirup a sůl. Použijeme trochu vody, pokud je potřeba, na vytvoření vlhké směsi. Zmáčkneme do formy, pokryjeme směsí dno a boky.

Rozmixujeme ingredience na náplň do jemné konzistence. Vlijeme na krustu a dáme do mrazáku, zatímco si připravujeme třešňovou vrstvu.

Ingredience na vrchní třešňovou vrstvu rozmixujeme v mixéru do jemné konzistence. Vlijeme na připravený a chlazený základ a můžeme dozdobit čerstvými třešněmi. Dáme dort do mrazáku na čtyři hodiny nebo přes noc.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.