Plody goji se už tisíce let doporučují pro dlouhý život, ostrý zrak a lepší plodnost

16. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kustovnice čínská, goji

Názvy goji a kustovnice čínská se v praxi běžně zaměňují a jsou jimi myšleny sušené plody oranžové až červené barvy, které jsou plné semínek a poslouží jako zdravá a chutná svačinka. Ve skutečnosti jsou pravé goji pouze tibetské odrůdy kustovnice.

I u nás se běžně setkáme s rostlinou kustovnicí, která se vysazuje pro okrasné účely a také jako prostupná síť keřů u dálnic. Jde o takzvanou kustovnici cizí, která se podle všeho ke konzumaci nehodí. Celkově existuje asi 40 druhů kustovnic.

Kustovnice pochází z Tibetu a Mongolska a v čínské a východní medicíně se tradičně používá už 3000 let. Číňané pěstují kustovnici nepřetržitě tisíce let, dále se pěstuje i v dalších asijských zemích, na Středním východě, ve Velké Británii a Severní Americe.

Goji obsahují celou řadu živin a minerálů a jsou velmi výživově bohaté, ačkoli obsahem žádného konkrétního vitaminu nevynikají. Koncentrace beta-karotenu a zeaxantinu je však více než mimořádná a řadí goji mezi plody s nadprůměrnou antioxidační schopností. Množství antioxidantů je vyšší než ve většině druhů ovoce a zeleniny.

Kustovnice má univerzální léčebný účinek, pomáhá při zánětech, kožních problémech, krvácení z nosu i bolesti. V čínské medicíně se goji doporučují pro dlouhý život, ostrý zrak, zdravá játra, lepší plodnost a produkci spermií, mladistvý vzhled, lepší krevní oběh.

Čtěte také

U králíků, kteří deset dní konzumovali výtažek z kustovnice, došlo k významnému snížení hladiny krevní glukózy, celkového cholesterolu a triglyceridů a zároveň zvýšení hladiny dobrého HDL cholesterolu. U diabetických krys, které tři týdny dostávaly goji, výrazně poklesly hladiny triglyceridů, cholesterolu, snížila se váha a zlepšila citlivost na inzulín.

Při pokusech na buňkách se zjistilo, že extrakt z kustovnice brzdil šíření rakoviny a podporoval zánik buněk rakoviny jater. Jiné výzkumy prokázaly, že kustovnice zpomalovala bujení leukemických buněk. Pokusy na myších odhalily, že goji zvyšuje účinnost ozařování rakovinných buněk.

Před konzumací sušené plody opláchněte a nechte patnáct minut máčet. Můžete je pojídat samotné jako přesnídávku, můžete jimi také obohatit různé cereální směsi a domácí tyčinky či kuličky, případně zdobit poháry.

Ovocný chia pudink s banánem a goji

Suroviny:
2-3 lžičky chia semínek
1 banán
100 mililitrů mandlového mléka
1 lžíce sušených goji
1 lžička datlového sirupu nebo dvě datle

Chia semínka a goji namočíme alespoň na 10 minut do mandlového mléka. Přidáme datlový sirup nebo ne příliš suché datle a rozmixujeme dohladka. Poté přimícháme pokrájený banán, vlijeme do misky, ozdobíme několika kousky goji a podáváme nebo necháme odstát v ledničce.

Kořeněná ořechová směs s goji

Suroviny:
½ šálku mandlí
½ šálku vlašských ořechů
šálek dýňových semínek
1 polévková lžíce javorového sirupu
1 polévková lžíce kokosového oleje
2 lžíce chia semínek
¼ lžičky soli
¼ lžičky skořice
1 lžíce goji

Ořechy je dobré nasekat na menší kousky. Ne však úplně nadrtit, abychom při konzumaci měli lepší chuťový vjem

Předehřejeme troubu na 150 stupňů. Smícháme ořechy a semínka v malé míse. Do malé pánve nalijeme javorový sirup a kokosový olej. Mícháme olej a sirup na středním plameni asi 30 sekund, dokud se olej neroztaví. Sejmeme z ohně.

Přidáme do pánve sůl, koření, chia, promícháme. Vhodíme směs ořechů a semen. Použijeme gumovou stěrku, která pomůže obalit ořechy a semena kořeněnou směsí s olejem a sirupem.

Vyložíme nádobu na pečení pečicím papírem. Směs rozprostřeme do této nádoby a 10 minut pečeme v troubě. Promícháme a pečeme dalších 7 až 8 minut. Vyjmeme z trouby, vmícháme goji, dokud je směs ještě horká. Necháme v pánvi vychladnout. Po zpevnění směsi můžeme skladovat ve skleněné nádobě po dobu pěti dnů.

Smoothie s goji

Suroviny:
3 grapefruity
3 pomeranče
1,5 banánu
5 jahod
hrst goji
chia semínka

V odšťavňovači vylisujeme citrusy. Do mixéru vložíme banán, jahody, goji a semínka, přilijeme šťávu a rozmixujeme. Led není nutný. Sušené goji je vhodné je předem namočit.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...