Písničku Oh L´Amour převzal Petr Muk od britské skupiny Erasure v době, kdy „letěl“ synth-pop

Českokrumlovský rodák Petr Muk je jedním z nemnoha hudebníků, kteří to z jižních Čech dotáhli až k celorepublikovému uznání. A to nejen v pozici zpěváka, který byl známý, ale skutečně masově populární.

Zásadní roli v tom bezpochyby sehrálo jeho účinkování ve skupině Oceán, která ve své době strhla lavinu přízně blížící se až statusu kultovní kapely. Muk ale upěl i jako sólista, žánrově orientovaný na pop-rock a pop.

Jeho nahrávka někdejšího hitu britské skupiny Erasure je vzpomínkou na časy, kdy takzvaně „letěl“ synth-pop. Ale také dalším z mnoha důkazů, že hlasový fond tohoto Jihočecha snesl smělé srovnání se stylově spřízněnou evropskou špičkou. Bohužel, právě už jen v čase minulém.

Originál písně a českou coververzi můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová