Báječnou ženskou u nás proslavil Michal Tučný. Původní verzi písně zpívá Waylon Jennings
Michal Tučný během své kariéry nazpíval dlouhou řadu písniček, které se staly stabilní součástí rozhlasových playlistů. Můžeme je klidně nazývat hity – a nebo evergreeny. Na označení ale až tak moc nezáleží.
Jisté je, že Báječná ženská patří k těm nejpopulárnějším (a nejobehrávanějším). Měli bychom za ni ale poděkovat i do Ameriky, kde ji přivedli na svět dva z nejznámějších countryových outlaws – tedy Psanců – Waylon Jennings a Willie Nelson.
Jejich Good Hearted Woman poprvé zazněla a taky byla hned zaznamenána studiovou technikou 1. září 1971, aby bez větších průtahů vyšla na singlu 14. prosince téhož roku. A dál už je to vlastně příběh jako z příručky, která by mohla nést název „Jak se rodí hit“.
Originální skladbu v podání Waylona Jenningse a český hit Michala Tučného můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.
Související
-
Zkus se životu dál smát, zpívá Pavel Bobek. Originál písně napsal a nahrál Lou Reed
Vícekrát osvědčený tandem zpěváka Pavla Bobka a příležitostného textaře Michaela Žantovského pojal písničku Zkus se životu dál smát v příjemném hořkosladkém rozpoložení.
-
Duhovou kuličku si Radek Tomášek vypůjčil od americké countryové hvězdy Jerryho Reeda
S osobou Radka Tomáška jsou spojeny i začátky slávy kapely Rangers, tedy období, jež se víceméně kryje s tím nejlepším, co skupina bravurních vokalistů natočila na desky.
-
Červenou řeku známe v podání Heleny Vondráčkové, je to ale stará kovbojská písnička
Čas letí a nepočká. Představte si, že písnička Červená řeka se v českých rádiích hraje už 59 let... Psal se rok 1964 a sedmnáctiletá dívka tenkrát nahrála svůj první hit.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.