Perfektně upletená vánočka ze šesti pramenů? Trénujte s provazy, radí Petr Stupka

Těsně před Vánoci se řada lidí snaží vzpomenout, jak se vlastně plete vánočka. Návodů existuje několik, někdy se například pracuje se třemi patry, která se skládají na sebe. Kuchař Petr Stupka ale doporučuje uplést vánočku najednou ze šesti pramenů.

„Je to opravdu snadné, jen je třeba přijít na ten základní fígl. K tomu, aby se to člověk naučil, není nejlepší těsto, protože tomu opakované pletení nedělá dobře, ale můžete trénovat na silnějších provazech,“ říká.

Položíte si tři prameny vpravo a tři vlevo. Pak je nejošidnější zvyknout si na to, že levá ruka pracuje vpravo a pravá vlevo. Berete vždy prameny z venku, uprostřed obtočíte a pak položíte dovnitř. Petr Stupka vše ukazuje na videu níže.

„Vznikne krásná vánočka, která je zespoda plochá, takže perfektně drží na plechu. To je její výhoda,“ dodává průvodce magazínem Kuchařské čarování.

Osvědčený recept na vánočku

Suroviny:
350 gramů hladké mouky
250 gramů hrubé mouky
120 gramů cukru krupice
120 až 150 gramů másla
5 žloutků
100 mililitrů mléka
2 vanilkové cukry
kůra z velkého citrónu
50 gramů čerstvého droždí
100 gramů rozinek
50 gramů strouhaných mandlí
10 gramů soli
vejce na potření
sekané mandle na posypání

Mléko zahřejte, vmíchejte do něj část cukru a trochu mouky, sůl a droždí. Vše nechte přikryté vzkypět.

V rendlíku rozpusťte máslo a vymíchejte ho se zbylým cukrem, citronovou kůrou a vanilkovým cukrem do pěny, pak zašlehejte žloutky.

Do dvou třetin prosáté mouky vmíchejte kvásek a máslo s vejci a cukrem a míchejte do řidšího těsta. Postupně dosypávejte mouku, až vznikne hladké a vláčné těsto. Když se přestane lepit na stěny nádoby, vmíchejte rozinky, semleté mandle a nechte těsto přikryté utěrkou vykynout.

Vykynuté těsto pak opět důkladně prohněťte a rozdělte na šest stejných částí. Z nich vyválejte dlouhé prameny a spleťte vánočku. Vložte na plech, potřete rozšlehaným vejcem, posypte posekanými mandlemi a nechte opět vykynout.

Vykynutou vánočku pečte při 180 stupních 40 až 45 minut. Zda je vánočka pečená, prozradí šikmo zapíchnutá špejle. Pokud ji vytáhnete suchou a nelepivou, je vánočka hotová.

Podle toho, v jaké troubě či peci pečete, přikryjte případně vánočku shora papírem, aby se nespálila.