Jednoduchá karobová pochoutka

Prášek z lusků rohovníku neboli karob patří mezi velmi zdravé suroviny. Skvěle poslouží jako náhražka kakaa, má méně tuku a neobsahuje kofein. Využít ho můžete při přípravě jednoduchých kuliček. Recept prozradila v pořadu Přírodní lékárna Štěpánka Kutišová.

Suroviny:
vlašské ořechy (mandle)
datle (rozinky)
karob
případně trochu vody nebo kokosového mléka
kokos na obalení kuliček (drcené ořechy, suchý karob)

Jednoduché karobové kuličky připravíme v mixéru. Dáme do něj předem namočené a oloupané mandle nebo vlašské ořechy, karobový prášek podle chuti a jako sladidlo i pojivo předem namočené datle nebo rozinky.

Směs mixujeme, dokud se nevytvoří hutná pasta. Pokud by směs byla příliš suchá, přidáme trochu vody nebo rostlinného mléka.

Pomocí lžičky vytváříme kuličky, které obalíme v kokosu nebo karobovém prášku nebo drcených ořeších a necháme ztuhnout v ledničce.

Je to zdravý a chutný dezert, a to nejenom na Vánoce.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.