Jednoduchá karobová pochoutka

Prášek z lusků rohovníku neboli karob patří mezi velmi zdravé suroviny. Skvěle poslouží jako náhražka kakaa, má méně tuku a neobsahuje kofein. Využít ho můžete při přípravě jednoduchých kuliček. Recept prozradila v pořadu Přírodní lékárna Štěpánka Kutišová.

Suroviny:
vlašské ořechy (mandle)
datle (rozinky)
karob
případně trochu vody nebo kokosového mléka
kokos na obalení kuliček (drcené ořechy, suchý karob)

Jednoduché karobové kuličky připravíme v mixéru. Dáme do něj předem namočené a oloupané mandle nebo vlašské ořechy, karobový prášek podle chuti a jako sladidlo i pojivo předem namočené datle nebo rozinky.

Směs mixujeme, dokud se nevytvoří hutná pasta. Pokud by směs byla příliš suchá, přidáme trochu vody nebo rostlinného mléka.

Pomocí lžičky vytváříme kuličky, které obalíme v kokosu nebo karobovém prášku nebo drcených ořeších a necháme ztuhnout v ledničce.

Je to zdravý a chutný dezert, a to nejenom na Vánoce.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová