Zámořský hit Hello Mary Lou přešel i na českou scénu. Pod názvem Je nás jedenáct ho zpívá Milan Chladil

S Milanem Chladilem se s nahrávkou písně Je nás jedenáct vrátíme až do roku 1963, kdy si s grácií vystřihl tuto svižnou melodii, jíž měli tehdy plnou hlavu i za oceánem.

Napsal ji Gene Pitney, sám úspěšný zpěvák, byť zkraje 60. let zářil především jako autor. V případě skladby Hello Mary Lou to s tím autorstvím bylo, pravda, nakonec komplikovanější.

Bez diskuzí je ale faktem, že navzdory řadě interpretů, kteří si ji v průběhu času pokusili pěvecky osedlat, se s největším úspěchem setkal mladý zpěvák a idol srdcí dospívajících dívek Ricky Nelson. Jeho verze z roku 1961 také v rádiích obíhá nejčastěji.

Píseň v podání Rickyho Nelsona a českou coververzi Milana Chladila můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.