Věra Hlaváčková: Hledej, brouku

29. červenec 2022

Určitě znáte ten vtip, který často dávají k dobru muži s pivním břichem, u kterých nejde poznat, jestli jim je čtyřicet, padesát nebo šedesát. „Víte, proč by ženský po padesátce neměly hrát na schovávanou? Protože by je už nikdo nehledal.“ Cha, cha…

A právě na tuhle vtipnou hlášku si vzpomněla moje kadeřnice, když jsem se u ní před pár dny zastavila. Pochlubila se, že ji nedávno doma hledal dokonce celý hasičský sbor! A to jí už dávno není –náct, dokonce ani –cet.

Byla sama doma, partner v cizině, syn u přítelkyně, sebrala se, vzala láhev vína a hurá na návštěvu k sousedce. Vybitý mobil, který stejně nepotřebovala, strčila do zásuvky.

Byly pěkně rozjeté, za ty čtyři hodiny vypily láhve hned dvě a skvěle se bavily, když přišla sousedčina dcera domů s novinkou, že u vchodu do domu mé kadeřnice stojí hasiči a zbytek ulice a hledají ji. Prostě pozdvižení, že není doma a nebere telefon.

Přítel se jí pokoušel dovolat. Marně! Začal být nervózní, protože bez mobilu ona neudělá ani krok. Volal jejímu synovi, ten to dlouho nebral. Volal k sousedům z druhé strany a ti se šli podívat oknem do kuchyně a zjistili, že mobil je zapnutý v zásuvce a ona neotvírá.

Přítel došel k přesvědčení, že se jí asi udělalo špatně a leží tam někde na zemi a potřebuje pomoc. Byl už tak zoufalý, že zavolal na nedalekou hasičskou zbrojnici, aby otevřeli dům a pomohli jí.

Mezitím se ozval syn a sdělil narůstajícímu shromáždění v ulici, že máma měla covid a těžký průběh, hned přijede, ale bude doma nejdřív tak za hodinu. Tak, tak dlouho nemůžeme čekat, ať hasiči otevřou dveře násilím.

Dostali se dovnitř, opatrně hledali mrtvolu – protože tomu už všichni věřili – ale nenašli nic, jen plně dobitý mobil a tam dvacet nepřijatých hovorů. A do toho v klidu, trochu překvapeně, přichází hlavní aktérka. No a prý, že by nás po padesátce nikdo nehledal.

autor: Věra Hlaváčková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Věra Hlaváčková: Humor

    Sedíme u televize, díváme se s manželem na nějaký pořad a já se směju, ale on mlčí a rozhodně nevypadá pobaveně. Stejně tak v divadle...

  • Věra Hlaváčková: Babylon

    Mám skvělou kamarádku, která neměla v posledních letech moc na růžích ustláno... Takže když mi s nadšením volala, že má skvělého chlapa, měla jsem velkou radost.

  • Věra Hlaváčková: Pochvala

    Každý toužíme po ocenění. Netrpělivě čekáme na ortel a doufáme, že přijdou ta slastná pochvalná slovíčka jako: Jsi šikovná, úžasná, nádherná, skvělá...

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?