Skladba Je mi hej, kterou v češtině nahrál Country Beat Jiřího Brabce, byla největším úspěchem Billyho Swana

Country Beat Jiřího Brabce v našich zeměpisných souřadnicích patřil už od konce 60. let k průkopníkům takzvané moderní country hudby. Omlazený elektrifikovaný zvuk a energičtější repertoár mu pomáhali dostat k domácímu publiku mnozí zpěváci, kteří se v kapele střídali u mikrofonu.

Vlasta Koudelová z dnešního pohledu sice zůstává ve stínu známějších jmen, jako byla Naďa Urbánková, Jiří Grossmann či Karel Kahovec, nicméně je to právě její hlas, který můžeme slyšet z nahrávky písně Je mi hej.

Příjemnou houpavou skladbu s rockabillyovými ornamenty v Americe i jiných koutech světa proslavil Billy Swan, pro něhož znamenal tento autorský song suverénně největší úspěch v kariéře.

Originál písně a českou coververzi můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.