Hit o tom, že chce být stále mlád, převzal Karel Gott z repertoáru německé skupiny Alphaville
Vyjmenovat všechny hity, které během své dlouhatánské a v našich končinách bezprecedentně úspěšné kariéry nazpíval Karel Gott, to by bylo na dlouhé povídání. Některé posbíral od tuzemských autorů, některé převzal ze zpěvníků zahraničních interpretů a díky své verzi je přiblížil českému publiku, některé si osvojil již jako světově proslulé songy.
Skladba Být stále mlád (v originálu Forever Young) patří do té poslední kategorie. Německá skupina Alphaville s ní slavila úspěchy v půlce 80. let a Gottovi nabídla pěveckou parketu, kterou měl vždycky nejraději – klenutou melodii se stoupáním do výšek, romantiku, nostalgii.
Jistě není náhodou, že se písnička Být stále mlád stala jednou z nejoblíbenějších z Gottova výrazem zralejšího repertoáru a že bývá častým doprovodem ke gratulacím a pozdravům z rozhlasových pořadů písniček na přání. Konečně, kdo by nechtěl být stále mlád?
Originální píseň a její českou coververzi můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.
Související
-
Píseň, kterou v české verzi Ještě se mi směj zpívá Petra Janů, vznikla na zakázku pro film Top Gun
Jakkoliv se Petra Janů nikdy nezdráhala opřít do mikrofonu v rockově znějící písničce, největší díl popularity sklízela ve druhé půlce 80. let hlavně díky popovým baladám.
-
Píseň větrných mlýnů zpíval před Karlem Gottem americký hudebník Neil Sedaka, je i jejím autorem
9. prosinec 1967, to je datum napsané na pásku s finální verzí skladby Píseň větrných mlýnů, jednom z typicky uvolněných, melodických a s jiskrou zazpívaných songů 60. let.
-
Zpívat jako déšť. Ikonické skladbě z amerického filmového muzikálu dal českou podobu Jiří Korn
Zpěvák a tanečník, kterému sedí revuální žánr a umí se na něj připravit nejen vokálně a pohybově, ale také oblečením. To se o Jiřím Kornovi vědělo už od začátku 70. let.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.