Píseň Hráč, kterou v češtině nahrál Petr Spálený, nejvíce proslavil Kenny Rogers

Nepočítáme-li tradiční mužný zpěv Petra Spáleného, k dobrému přijetí písně Hráč u publika a nakonec i dlouhodobé výdrži v playlistech rozhlasových dramaturgů jistě přispěl i stylový text Zdeňka Rytíře, zkušeného řemeslníka zásobujícího svými kvalitními výrobky širokou špičku domácí hudební scény.

Základní story téhle písničky byla víceméně daná. Vždyť i název originálu zní stejně – a výmluvně: The Gambler neboli Hráč.

Když jsme u předlohy, Kenny Rogers, s nímž bývá nejvíce spojována, tuto skladbu také nenazpíval jako první. Ale nelze zpochybnit, že právě jeho nahrávka z roku 1978 dosáhla největšího ohlasu.

Píseň v podání Kennyho Rogerse a v podání Petra Spáleného můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.