Olivový olej pomáhá předejít všem civilizačním chorobám, při nákupu ale sledujte datum lisování

Středomořská kultura stravování je chráněná organizací UNESCO stejně jako některé památky. Je totiž dokázáno, že vysoce prospívá zdraví. A základem středomořské kuchyně jsou olivy a olivový olej.

V Itálii, Francii, Chorvatsku či Španělsku je běžné, že tam k snídani místo chleba s máslem dostanete pečivo se sušenými rajčaty a olivovým olejem.

Chléb namočený v oleji se konzumuje i před hlavními jídly. „Zvyšuje to pocit sytosti. Vytváří to hormony, které tlumí chutě a hlásí mozku sytost, takže to může zabránit přejídání,“ vysvětluje odbornice na zdravou výživu Štěpánka Kutišová.

Olivový olej se používá k prevenci všech civilizačních chorob. „Je dokázáno, že s jeho konzumací klesá výskyt srdečně cévních chorob, aterosklerózy, diabetu, je to prevence nádorových onemocnění, podpůrná léčba pro zánětlivé potíže typu kloubní revmatismus, revmatoidní artritida, protože obsahuje velké množství proti zánětlivých látek,“ vyjmenovává.

Čtěte také

V Čechách se olivový olej obvykle používá ve studené kuchyni, ale podle Štěpánky Kutišové je vhodný i na rychlou tepelnou úpravu zeleniny, tedy osmahnutí. „Skutečně není nutné ho používat jenom do salátů. Byla by to velká škoda, tím bychom značně omezili rozsah jeho působení,“ říká.

Tím, že olivový olej patří k žádaným produktům, se však můžeme často setkat se šizenými produkty. „Při nákupu nehledejme na etiketě datum spotřeby, to v tomto případě neznamená téměř nic. Důležitá je informace, kdy byl olej lisován, ideálně i název lisovny. Další možností je nakupovat od místních farmářů na dovolené ve Středomoří,“ doporučuje Štěpánka Kutišová.

V jejím domě má olivový olej místo téměř ve všech místnostech. „Samozřejmě kuchyně, ale také ložnice, koupelna, protože skvěle lahodí nejen trávicímu ústrojí, ale i pleti. Používám ho na osvěžení suchých rukou, po koupeli nohou, jako pleťový krém. Myslím, že je to možná lepší než nějaké chemické kosmetické sloučeniny,“ dodává.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.