Týden v rozhlase

Rozhlasová webeditorka přenáší vysílání do světa internetu, ke zvukům píše články a pořizuje fotografie

Českobudějovické rozhlasové vysílání se šíří po frekvencích v éteru, ale k pořadům je možné se dostat také jinak. Webové stránky stanice nabízí poslech živě i z archivu a navíc přináší doplňkový materiál.

O prezentaci Českého rozhlasu České Budějovice v internetovém prostředí se stará webeditorka Andrea Poláková. Díky její práci zůstává trvale zachované to, co vysíláním proběhne během pár minut.

„Poslouchám například rozhovory a připravuji články, které společně se záznamem umisťuji na web. Chceme, aby lidé měli možnost nejen poslouchat samotný zvuk, ale třeba si jenom rychle přečíst to nejzajímavější, co zaznělo,“ vysvětluje.

Všechno, co projde jejíma rukama, lidé najdou na webu budejovice.rozhlas.cz. Články navíc doplňuje fotografiemi i videi. „Na web potřebujeme obrázky, které samozřejmě ve vysílání nemáme, takže mojí prací je také to, že fotografuji například hosty ve studiu nebo na akcích,“ dodává Andrea Poláková.

Mezi nejnavštěvovanější záložky na webu českobudějovického rozhlasu podle ní patří Program. Tady lidé najdou přehled vysílaných pořadů a rubrik i s přesnými informacemi, čemu se daný díl bude věnovat.

Čtěte také

Oblíbená je také záložka Audioarchiv, která umožňuje zpětně poslouchat odvysílané jednotlivé díly vybraných pořadů, pustit si kompletní celodenní záznamy nebo se přihlásit k odběru takzvaných podcastů.

Důležitou součástí stránek jsou zprávy z regionu. „Každý den přibývají čerstvé zprávy, témata a reportáže od našich redaktorů zpravodajství doplněné fotografiemi. Další velký oddíl tvoří publicistika, články k magazínům a rozhovorům,“ doplňuje Andrea Poláková.

Prostřednictvím webu je možné také poslouchat živě vysílání Českého rozhlas České Budějovice, a to z počítače, tabletu nebo i mobilního telefonu. „Web je upravený tak, aby se vždy automaticky přizpůsobil zařízení, ze kterého ho prohlížíte, takže je to pohodlné. K poslechu živého vysílání stačí hned nahoře spustit přehrávač,“ ukazuje webeditorka, která zároveň spravuje facebookový profil stanice.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.