Nevidomá seniorka se díky Ježíškovým vnoučatům dostala na koncert i do studia rozhlasu

Velkým zážitkem pro nevidomou Miladu byla návštěva vysílacího pracoviště Českého rozhlasu České Budějovice, kterou umožnila Ježíškova vnoučata
Velkým zážitkem pro nevidomou Miladu byla návštěva vysílacího pracoviště Českého rozhlasu České Budějovice, kterou umožnila Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata splnila další přání. Nevidomá a na invalidní vozík upoutaná Milada z Dačic si napsala o koncert v Českém rozhlase České Budějovice. A to i s odvozem, protože sama by se do sto kilometrů vzdáleného města nikdy vydat nemohla.

Tak se dali dohromady redaktorka, šéf autoprovozu a manažer z budějovického rozhlasu a přání společně splnili.

Pětasedmdesátiletou Miladu doprovodila ošetřovatelka Hana, která jí popisovala, co se kolem děje i vzhled muzikanta. „Je střední postavy, akorát, ani hubený ani tlustý, má delší prošedivělé vlasy, modré oči a vypadá moc příjemně,“ líčila. „Živě si ho představuji,“ odpovídala paní Milada.

Než bude o svém zážitku vyprávět ostatním klientům domova pro seniory v Dačicích, musí si ho ještě podle svých slov nechat projít hlavou. „Oni mi nebudou věřit, že mě tu i muzikanti vítali osobně. Ještě, že tu mám Haničku, která mi to potvrdí,“ dodala.

Koncert Pavla Žalmana Lohonky si nevidomá paní Milada a také zdravotní sestra Hana užily téměř dvě hodiny.

Ještě předtím navíc měly jedinečnou možnost navštívit vysílací pracoviště Českého rozhlasu České Budějovice. Paní Milada se tu setkala s moderátorkou Ivanou Šimánkovu, kterou spolehlivě poznala po hlase.

Díky projektu Ježíškova vnoučata už bylo letos splněno přes 17 tisíc přání. Další tisíce se právě plní. Příběhy, videa a reportáže najdete na webu jeziskovavnoucata.cz.

Spustit audio

Související