Tipy na víkend v Jihočeském kraji

19. květen 2022

Trocnovské divadelní slavnosti, závody dračích lodí na Lipně nebo festival v Rožmberku nad Vltavou. Spoustu akcí přinese víkend na jihu Čech. Přemýšlíte, kam ve volných dnech vyrazit? Vybrali jsme pro vás pár tipů.

V areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova v pátek 20. května odstartují Trocnovské divadelní slavnosti. Série pěti představení pod širým nebem jako první nabídne hru Lock-downův syndrom aneb Hlavně klid! Představení začíná ve 20.30 hodin, stejně jako po čtyři následující pátky.

Festival Dead End u vody hostí v pátek a v sobotu Rožmberk nad Vltavou. Navazuje na zimní tvrdší část v Českých Budějovicích, tentokrát bude program víc zaměřený na celé rodiny. Areál na fotbalovém hřišti bude otevřený v pátek od 16 hodin. Vystoupí třeba Mňága a Žďorp, v sobotu pak dorazí zpěvák Honza Křížek nebo budějovická metalová kapela Satisfucktion, která přiveze speciální akustické vystoupení.

Na Lipně budou od pátku do neděle závodit dračí lodě. Koná se tu už patnáctý ročník dračího mistrovství pro amatérské, sportovní i firemní posádky. Závody jsou jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších akcí na Lipensku.

Ve Vodňanech jsou v pátek a v sobotu na programu tradiční Rybářské dny. Zájemci si vyzkoušejí graffiti a společně můžou vytvořit sochu megaúhoře, zahrát si na badatele a v Objeváriu dělat nejrůznější fyzikální experimenty.

Netolice na Prachaticku ožijí v sobotu 21. května už čtrnáctými Slavnostmi města. Vystoupí například folková kapela Bonsai č. 3, akrobati, návštěvníci si užijí i ohňovou show.

V Jindřichově Hradci zahajuje město turistickou sezónu v sobotu akcí s názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál od 13 hodin. Start a cíl je v parku pod gymnáziem.

V Třeboni se v sobotu pojede tradiční cyklovyjížďka Třeboňská šlapka, která letos vede po stopách Emy Destinnové. Účastníci se mohou před jízdou registrovat od 9.30 do 10 hodin na Masarykově náměstí.

Spustit audio

Související