Posluchači viděli moderátory při práci a užili si i koncerty. Budějovický rozhlas otevřel své dveře

Den otevřených dveří Českého rozhlasu České Budějovice. Martin Hlaváček odbavuje živě Písničky pro radost s publikem

Stovky lidí přilákal Den otevřených dveří Českého rozhlasu České Budějovice. Návštěvníci na vlastní oči viděli, jak se připravuje rozhlasové vysílání, a mohli se setkat s oblíbenými moderátory a redaktory.

Prohlídková trasa vedla mimo jiné do moderního vysílacího studia, kde návštěvníci pozorovali moderátory přímo při práci. Dále se dozvěděli něco o přípravě rozhlasového zpravodajství a objevili možnosti, které jim přinášejí webové stránky.

Nahlédli také do tajů práce s mikrofonem a digitálního zpracování zvukových nahrávek. Při prohlídce unikátního regionálního rozhlasového archivu slyšeli i ukázky záznamů, které se uchovávají již od vzniku jihočeského studia v roce 1945.

Den otevřených dveří doprovázel bohatý kulturní program. Redaktor Jan Kopřiva mluvil o tom, jak se natáčejí jihočeské zvony, Filip Černý pozval k besedě se spisovatelem Janem Bauerem, který drží rekord v počtu vydaných knih, Petr Kronika zalistoval s jihočeskými kronikáři v jejich kronikách.

Ve studiovém sále hrály po celý den oblíbené jihočeské kapely. Dechovku přivezla Doubravanka z Jámy, dále návštěvníci mohli slyšet českobudějovickou skupinu Chansonet a Rozhlasový swingový orchestr.

autor: Miroslav Tichák

Související