OBRAZEM: Český rozhlas České Budějovice hostil festival Jeden svět
Bezpečná blízkost. Tak znělo téma letošního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět v Českých Budějovicích. Zázemí organizátoři opět našli v budově Českého rozhlasu.
Během pěti dnů návštěvníci mohli shlédnout několik snímků o lidských právech. Promítaly se například dokumenty Český žurnál: Bratři Okamurovi, Vrt nebo Kibera: Příběh slumu. Některé projekce doplnily i besedy.
Součástí festivalu je navíc výstava fotografií Martina Trabalíka Exodus Rohingů, která zachycuje nejrychlejší lidský přesun naší doby po propuknutí násilností v Barmě. Snímky jsou ve výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice stále k vidění, můžete si je prohlédnout ve všední dny do konce března.
Související
-
Exodus Rohingů zachytil ve fotografiích Martin Trabalík. Za projekt získal cenu Czech Press Photo
V březnu nabízí galerie Českého rozhlasu České Budějovice výstavu Exodus Rohingů fotografa Martina Trabalíka. Přináší svědectví o aktuálním stavu této menšiny v Myanmaru.
-
Kdyby na nás film Na střeše vrhal špatné světlo, nešel bych do toho, říká vietnamský herec
V rodných Českých Budějovicích představil herec a režisér Jiří Mádl svůj nový film Na střeše. V něm vypráví o zvláštním soužití starého zatrpklého muže a mladého Vietnamce.
-
Dokumentarista Jan Svatoš se dlouhodobě věnuje problematice životního prostředí
V loňském roce dokončil oceňovaný film Archa světel a stínů. Mapuje v něm osud filmařů Martina a Osy Johnsonových, kteří ve 20. letech 20. století odjeli natáčet do Afriky.
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.