Něco jako lásku znám. Karel Zich si písničku vypůjčil od americké country hvězdy Kennyho Rogerse

Karel Zich po odchodu ze Spirituál kvintetu natočil několik singlů se zapomenutelnou hudbou i texty, nakonec se ale přece jen odrazil ke kariéře úspěšného sólisty.

Jejím ostrým oficiálním startem bylo album Dům č. 5 z roku 1976 – a stvrzením nabyté široké popularity druhá deska Mosty, pojmenovaná po duetu s Lenkou Filipovou.

Vyšla v roce 1981 a v několika případech si pomáhala hity ze zahraničních hitparád. Jednou takovou výpůjčkou byla i skladba Něco jako lásku znám. Zich si ji našel na pátém albu americké countryové superstar Kennyho Rogerse.

I u nás velmi populární vousáč byl po celou kariéru proslulý tím, že kromě pravidelných úspěchů u ryze countryového publika uměl své písně dostat na vrcholky žebříčků i v popových hitparádách.

Původní skladbu a její českou coververzi můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.