Máte aplikaci Záchranka? A bojíte se ji použít? Dovolat se omylem prakticky nejde, uklidňuje záchranářka
Hlavně, ať to omylem nezmáčknu – to je jedna z nejčastějších obav uživatelů mobilní aplikace Záchranka. Chytré tlačítko dokáže rychle přivolat pomoc, aniž bychom si museli vybavovat číslo tísňové linky. Operátoři pak se vším poradí. A jak potvrzuje záchranářka a lektorka Radka Krygarová, připraveni jsou i na možnost, že ikonku stiskneme náhodou. Dovolat se omylem prakticky nelze.
„Při mých kurzech první pomoci lidé často říkají, že mají obavy ze stisknutí toho tlačítka. Pokud ho ale stiskneme, dá nám aplikace ještě vybrat – buď zrušit aktivaci, nebo přivolat pomoc. V případě, že zmáčkneme přivolat pomoc, máme ještě čtyři vteřiny na to, abychom volání zrušili,“ popisuje Radka Krygarová.
Aplikace Záchranka navíc nabízí testovací režim, ve kterém si může uživatel všechno vyzkoušet nanečisto. „Vlevo nahoře je ikona testovací režim. Když ji rozklikneme, musíme potvrdit, že víme o tom, že jsme v testovacím režimu. Objeví se nám terčík se slovem test a pokud ho zmáčkneme, máme opět možnost zrušit aktivaci, nebo přivolat pomoc,“ ukazuje záchranářka.
Pokud v testovacím režimu zkusíte kontaktovat záchranáře, aplikace vám odpoví: „Vítejte v testovacím režimu mobilní aplikace Záchranka. Vaše aplikace je nastavena správně. V případě potřeby bude po stisknutí nouzového tlačítka kontaktována zdravotnická záchranná služba. Dojde také k odeslání informace o vaší přesné poloze. Přejeme vám příjemný den bez nehod.“
Celý rozhovor se záchranářkou a lektorkou Radkou Krygarovou o mobilní aplikaci Záchranka si poslechněte v magazínu Zdravíčko online.
Související
-
Vytahování zapadlého jazyka je mýtus. Dýchací cesty vždy uvolňujte záklonem hlavy, radí záchranář
Elektrokoloběžky a elektrokola zažívají boom, přibývá tedy i úrazů na nich. Záchranář a instruktor první pomoci Lukáš Cakl nabádá k důslednému nošení přileb a chráničů.
-
3 hlavní příznaky mrtvice. Když se objeví, je nutné hned přivolat záchranku
Deset let funguje úzká spolupráce mezi jihočeskou záchrankou a iktovými centry ve třech nemocnicích v kraji. Záchranáři se snaží co nejrychleji přivézt pacienta s mrtvicí.
-
Auta už jsou bezpečnější, k vážným poraněním páteře teď nejčastěji dochází po pádech z výšky
Chirurg Petr Nesnídal v českobudějovické nemocnici provádí operace páteře. Víc než dvacet procent pacientů se na jeho sál dostane po úrazu. Převažují následky pádů z výšek.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka