Eliška Novotná: Jen ten konec

4. říjen 2023

Poslední dobou se mi to stává dost často, zatímco z dřívějška si takové situace vůbec nepamatuji. To jsem tak poslala během pár minut informaci o něčem dvěma esemeskami, aby se jedna dlouhá nezměnila ve zpoplatněnou MMS, a dostala vzápětí odpověď, která nedávala smysl.

„Jak to myslíte?“ opáčila jsem další zprávou a po delším čase mně přišla omluvná odpověď „Promiňte, četla jsem jen tu druhou zprávu.“

Nebo: dala jsem v čekárně u lékaře sestřičce spolu s kartičkou zdravotní pojišťovny také lékařský nález, a když později znovu vyšla z ordinace, trvala na tom, že se musím přeobjednat na jiný den v týdnu, kdy se specializují na můj zdravotní problém.

„Ale já tu jsem na kontrole a vůbec ne kvůli tomu doporučení na konci zprávy“, namítla jsem. A ona se po chvíli dohadování pustila do čtení celé té zprávy, aby poté řekla „Aha, no tak to je v pořádku“.

V obou případech se stalo totéž: příjemci textu četli jen jeho konec. Jako by šlo jen o závěry, víc nepotřebuji, číst to od začátku je zbytečné. Ale není! Prostě ne a ne.

autor: Eliška Novotná | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...