Ženskou krásu ukazuje v galerii českobudějovického rozhlasu fotograf Martin Skřivánek

28. březen 2023

Akty, portréty a příběhy žen zaplnily galerii Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů. Autorem výstavy s jednoduchým názvem Women, tedy Ženy, je fotograf Martin Skřivánek.

Fotograf Martin Skřivánek, ve světě fotografie známý i jako Martin Skřivánek – Mascare, má za sebou už 200 samostatných a společných fotografických výstav a salónů jak doma, tak i ve světě.

Vystavoval třeba v Kanadě, Hong Kongu, USA, Číně, Argentině, Rakousku, Rusku, Srbsku nebo v Indii. Teď si můžete jeho snímky prohlédnout v galerii Českého rozhlasu České Budějovice. Přivezl sem svou výstavu věnovanou ženám.

Poslechněte si reportáž, v níž prozradil, jestli mu dělá problém vybrat z nepřeberného množství svých fotografí konkrétně promyšlený sled obrazových příběhů.

Výstava Women potrvá do 30. dubna. Budova Českého rozhlasu v Českých Budějovicích je otevřená každý všední den od 9 do 17 hodin.

Výstava fotografií Martina Skřivánka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?