Vždycky jsem tíhla k chlapské společnosti, usmívá se zpěvačka Šárka Benetková, jediná žena v kapele Nezmaři

4. listopad 2023

Šárka Benetková, zpěvačka, hráčka na piano a členka několika hudebních uskupení, včetně legendárních Nezmarů, odmala směřovala ke kumštu. Muzice se věnuje od patnácti let. Zároveň ale vystudovala stavební průmyslovku.

Na zcela neuměleckou školu se Šárka Benetková dostala podle svých slov náhodou. „Kromě hudby mě strašně zajímaly modely šatů, vymýšlení modelů, různě jsem přešívala, a tak jsem chtěla jít na oděvní průmyslovku,“ vzpomíná.

Jenže škola byla v Praze a maminka nechtěla Šárku Benetkovou v patnácti letech posílat do hlavního města. Tak volba padla na stavební průmyslovku v Českých Budějovicích. „Já jsem navíc vždycky tíhla k chlapské společnosti a stavárna mi tohle dodala. No, a teď jsem v kapele sama s třemi chlapy,“ usmívá se.

Rozhovor se zpěvačkou Šárkou Benetkovou si poslechněte v cyklu Jihočeši.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.